0
0

Zdravím, plánuju dovolenou v Thajsku, koupil jsem si u vás na Mahalo.cz letenky do Bangkoku a chci se zeptat, jestli byste mi doporučili jet spíše na ostrovy poblíž Kambodži (Chang, Kood) a nebo na známější Samui a případně Tao. Letíme na konci listopadu na 3 týdny a chtěli bychom kromě Bangkoku zajet taky do Chiang Mai.

Je to dobrý plán? Dá se to v pohodě stihnout?

Díky za rady a tipy!

eTo

0
0

Ahoj eTo 😉

Díky za zakoupení letenky na MAHALO.cz!

Časově to je úplně v pohodě, máš tam dostatečnou rezervu, takže toho můžeš stihnout teoreticky i více. Záleží, co všechno chceš na severu Thajska dělat a kam se tam chces podívat. Jestli chceš jít na trek z Chiang Mai a vidět třeba i Chiang Rai, případně to máš vymyšleno jinak. Osobně bych, pokud bys tam nechtěl jít na zmíněný trek (navštívit vzdálenější vesnice, kde se žije „po staru“), tak bych asi do Chiang Mai necestoval, je to velký kus cesty a zabiješ tím dost času. Samotné Chiang Mai za to podle mého názoru nestojí, osobně bych raději jel blíže k Bangkoku do měst jako je Ayutthaya, Lopburi, případně (a to bych doporučil) si zajel do národního parku Erawan, který je fakt nádherný. Je to všechno mnohem blíže než severní Thajsko a jsou to fakt krásná místa.

Co se týče výběru ostrovů, tak tady hodně záleží na tom, co na dovolené hledáš. Jestli zábavu, určitě jeď na Koh Samui + Koh Tao (případně bych doporučil kouknout i na Koh Phangan, který je super), kde je daleko více turistů a je zde mnohem větší turistické zázemí. Ostrovy to jsou moc hezké a pokud budeš mít čas poznat i blízký mořský národní park Ang Thong, budeš nadšen. Pokud ale hledáš spíše klid, krásnou přírodu a turismem ne zcela zkažená místa, určitě jeď na Koh Kood, Koh Chang (ten je ale již vcelku turistický, bohužel, přesto je to zde pořád ještě mnohem lepší než na Koh Samui apod.). Rozhodně ti pak doporučuji navštívit také ostrov Koh Maak, ze kterého jsem byl nadšen – je tam opravdu klid a ač je to malinký ostrůvek, je nádherný! Myslím si, že ať si vybereš kteroukoli možnost, uděláš dobře – líbit se ti bude určitě na obou místech. A to druhé si prostě necháš na příště 🙂

Doporučuji se rozhodovat i podle počasí, tzn. přileť do Bangkoku, jeď na sever a sem tam se koukni na předpovědi počasí. Pokud by někde mělo více pršet, tak jeď jinam – to je na Thajsku to krásné, podobné cestování zde není žádný problém. Samozřejmě pokud si chceš rezervovat ubytování předem, tak se tato možnost komplikuje, pokud nebudeš mít rezervace, které se dají bezplatně zrušit. V zimě by nicméně mělo být „papírově“ lepší počasí na Koh Changu a okolí. Jestli to tak ale bude i v reálu, je otázka… Počasí se poslední léta nechová zcela standardně, tak se řiď jeho aktuálním stavem.

V každém případě nezapomeň na jednu důležitou věc, kterou si spousta lidí, kteří do Thajska jedou poprvé, vůbec neuvědomuje. Thajsko je obrovská země a nabízí toho opravdu HODNĚ. V podstatě není šance ji poznat během jedné dovolené (teda pokud ta dovolená netrvá několik měsíců 😀 ). Raději si proto naplánuj méně a více si daná místa užij, než abys lítal z místa na místo a všechno viděl jen za běhu. Nenasaješ tak pořádně atmosféru míst, nevryjí se ti tolik do paměti a z dovolené toho nebudeš mít tolik. Navíc, když si člověk vezme, kolik při takovém stylu (a la Japonci – ti tak cestují běžně a pak si píšou, jak zvládli 5 zemí za týden – co z toho ale mají a kterou z těch zemí opravdu viděli a zažili?) najezdí kilometrů, tak zjistí, že strašně moc času strávil na cestách v autobuse nebo ve vlaku. A to taky není zrovna ideální… Při cestování opravdu platí, že méně je někdy více 🙂

Thajsko si moc užij, je to fantastická země a patří mezi mé nejoblíbenější…

Zobrazuji 1 výsledek
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .