0
0

Po safari, které jsem absolvoval 8. a 9. ledna 2008 odpočívám­.Tropické počasí s teplotou třiatřicet stupňů jsem se rozhodl trávit ve velmi příjemném prostředí našeho hotelu.

Ráno jsem se hecl a vstal už před šestou.Venku byla skoro tma. Venkovní osvětlení právě zhasla.Tady se elektřinou neplýtvá.Procházím recepcí.Habari za asubuhi, dobré ráno,zdravím ospalého recepčního.Salama, jambo- jambo, dostává se mi odpovědi,což znamená nazdar ahoj.

Procházím jídelnou, kde snídá hrstka turistů, kteří zanedlouho vyrazí za poznáváním Keni.

Nádherná zahrada hotelu, kde je spousty kvetoucích fikovníků – s úžasnou vůní – žlutých i červených ibišků,upravených záhonů s květinkami je prázdná.Slunce vycházející z moře je v oparu – tak to tady bylo stále – a já si natáčím moře, které se brzo vytratí.Bude odliv.

Odliv, to je přírodní divadlo, které se opakuje co šest hodin.Moře ustoupí ke korálovému útesu, který lemuje celé pobřeží.Každý den, ale je to jiné.Někdy ustupuje rychleji, jindy pomaleji.Klidné pomalu ustupující moře vás láká ke koupání.A proč ne.Jeho teplota je sedmadvacet stupňů a venku je právě třicet.Třicetis­tupňová teplota se během dne nepřehoupne přes zmiňovaných třiatřicet.Mluvím o teplotě ve stínu.Na slunci to žne a hned první den bylo pár jedinců co nato doplatilo.Bez čepice se vám opálí čelo i uši a o zádech raději nemluvím.

Je sedm hodin a u moře jsem stále sám. Na snídani si dávám meloun,ananas, banán ,kiwi a papáju.Káva je dobrá, osladit si musíte z cukřenky, balený cukr tady není.Výběr jídla je dostačující. Můžete si dát vajíčka na všechny způsoby, palačinky, spousty sladkostí, polévku, párky atd.Salámy jsme neměli.Zato ovocných nápojů bylo dost. Po snídani jdeme zaujmout „naše“ lehátka, kde místní personál nám už donesl měkké podložky a ručník.Místo které si vyberete první den je vaše.Můžete přijít kdy chcete, je pro vás.

Na hotelu s kapacitou 180 – ti lidí, nás tady je okolo padesáti.Dopolední koupel v moři – zatím se tratí pomalu – a poté v bazénu je výtečná.Sluníčko už nám zase ukazuje co dokáže.Byť jsou na obloze mračna, sluníčko se za ně ne a ne schovat.

Je deset a otevřeli nám „napajedla“.Někdo si dává pivo,jiný vodku a co ti další to si asi dovedete představit.Veškeré pití i míchané nápoje byly na úrovni.

To samé musím říci i o jídle.

Na oběd máme kuře ( kuku- choma), rybu – ta je tady každý den jiná a je skvělá – pak hovězí opečené maso(nyama choma), bývá i skopové.Příloh je spousty.Ugali, to je kukuřičná kaše,nebo si dáte chlebovou placku (čapati) či mačkané banány (matoke).Když se vám to nehodí vezmete si výbornou rýži, nebo brambory.

Pivo – pombe – po obědě ? Hakuna matata – žádný problém.Na výběr máte točené i láhvové a to hned tři druhy. A pít se dá.

Odpolední lenošení je pouze na lehátku ve stínu a bazénu.Moře už je daleko.

Kdo se rozhodne k procházce ke korálům daleko nedojde, alespoň nám se to nikdy nepodařilo.Důvod? Zabrání vám v tom spousty ježků.Mají bodliny a normální boty do vody propíchnou velmi snadno.

Bazén s vířivkou vše vynahradí.Komu se ani to nehodí sedne si ve vodě na „bobek“ k baru a může popíjet.

Kolem čtyř začíná příliv, moře se blíží do míst odkud dopoledne zmizelo.Rozpálený písek ho nahřeje na pětatřicet stupňů a to už jsme v něm.Paráda,trvá to zhruba půl hodiny,než se jeho teplota vyrovná a má „jen“ stabilních sedmadvacet.

V půl sedmé koupání končí.Zavře se přístup k moři a bazén „prochází očistou“.Kdo chce obejde kolem hotelu a v moři se koupe jak dlouho chce.

V sedm je ale tma.Večeře je od půl osmé.Výběr je bohatý.Dostatek zeleninových salátů, masa, které se připravuje před vámi.

Večerní program začíná v devět.Každý den se děje něco jiného.Živá černošská hudba vás nenechá v klidu.Tance černošských krasavic taktéž.Vystoupení s hady je skvělé.Můžete se s nimi pomazlit i vyfotit.Ti odvážnější – patřil jsem k nim – si dají malé hady do úst .Háďata se kroutí, takže to vypadá jako když jíte špagety, které se motají a do pusy ne a ne.Kdo nevěří, tak mám i nějaké fotky můžu poslat.Na shledanou Kwaheri, u příštího povídáni. Ferdyš

Večer končí před půlnocí, zavírá i bar.Půjdu spát.Habari mimi.Krásnou noc.

Příště o Mombase a nákupech na trhu.Je to jiné jak znáte v Turecku, Egyptě i v Dominikánské republice či Tunisu.

http://www.fmzfm.estranky.cz/clanky/hotel-v-keni-den-odpocinku.html

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .