0
0

Kapverdské ostrovy mám rád, z ČR se prodávají primárně zájezdy na Sal a Boa Vistu. Jelikož jsem navštívil při výletu v minulosti pěkný zelený ostrov Brava, rozhodl jsem se letos, že se podívám na delší čas na další zelený ostrov. Ostrov Santo Antao.

Má cesta vedla na ostrov Sao Vicente do městečka Mindelo

Sao Vicente má letiště a denní lety z Lisabonu.Má zároveň další výhodu a to je denní spojení lodí se Santo Antao. Za necelou hodinku na lodi jste na Santo Antao. Tedy jsem si naplánoval tyto 2 ostrovy.

Bydlel jsem v ubytování v Mindelo na Sao Vicente, což byl takový jakoby rodinný penzionek se snídaní. Nicméně fajn ubytování za dobrou cenu. Čistý pokoj, jen ta wifi… 🙂 Ale to jsem vyřešil místní SIMkou. Za pár kaček SIMka s daty a nemusíte se moc omezovat při těch cenách, takže wifi jsem neřešil.

První dny jsem si užil Mindelo, následně jsem vyrážel do různých koutů Sao Vicente. Od rybího trhu jezdí neustále collective bus, takové dodávky s lavicema. Za 150 CVE můžete nastoupit a jakmile je dodávka plná, tak se jede.

Jezdí to neustále, tedy můžete cestovat s místními, kteří ráno vyráží na trh do Mindela a v průběhu dne zpět domů (většinou nějaká osada, vesnička apod.)

Po přibližně 10 dnech na Sao Vicente přišel čas vyrazit na Santo Antao.

Ale úplně prvně jsem vyrazil s tím, že si ostrov projedu, zjistím co a jak, kde se ubytovat, kde by se mi líbilo a ještě se lodí vrátím. Zaplatil jsem si tour po celém ostrově. 1 denní výlet, kdy jsem nasedl do 4×4 mě vyšel na 60 eur. Řidič mě provezl po celé části ostrova, kde vede silnice.

Automaticky mi zastavil na pěkných místech. V rámci dne navštívíte hory, městečko Ribeira Grande a další pěkná místa. Tuto tour doporučím každému. V přístavišti čekají řidiči, můžete vyrazit i dodávkou, ale doporučím vzít nějaký offroad s řidičem. Můžete klidně sedět na korbě auta. Cena je kolem 60 eur a je jedno zda jedete sami nebo vás je 6, tedy při větším počtu lidí je to doslova za hubičku. Auto najezdilo přes 150km. Uvidíte krásné hory a městečka v údolí u moře.

Po návratu na Sao Vicente jsem se ještě 2 dny zdržel a vyrazil na Santo Antao lodí s tím že jsem se ubytoval v Ribeira Grande.

Ribeira Grande je městečko pod horami u moře. Nabízí slušný komfort – ubytování, restaurace, menší obchůdky, bankomat, tedy ideální místo kde si najít zázemí.

Z Ribeiry můžete i pěšky vyrazit do hor, případně si odchytit collective bus. Na Santo Antao je například obrovský kráter sopky, který je plný políček. Zemědělství tu vcelku šlape a vy máte možnost vyzkoušet některé dobroty tohoto ostrova. Od lokálních kozích sýrů přes ovoce jako papaya ale i jablíčka až po ryby, různé druhy brambor (klasické i sladké), vynikající citrusy nebo lokální pálenky z cukrové třtiny (především jejich punch mi chutnal).

V horách je několik pěkných tras, je možnost si zaplatit i průvodce, což má asi smysl při větším počtu lidí. Trošku jsem tu narážel na problém s angličtinou. Holt Francouzsky se nedomluvím, ale lidi co trochu umí najdete.

Santo Antao nabízí krásnou přírodu, panoramata, nějaké zázemí a dobrou dostupnost (denní) do městečka Mindelo na ostrově Sao Vicente. Mohu toto místo maximálně doporučit.

Koho by zajímaly některé mé tipy z Kapverd a fotky, můžete mrknout na můj web Kapverdské ostrovy.

Bohužel mi sem nejdou nahrát fotky 🙁

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .