0
0

Kanárské ostrovy patřící Španělsku zná v dnešní době snad již opravdu každý a není se čemu divit, právě tyto ostrovy totiž patří mezi jedny z deseti turisticky nejnavštěvovanějších míst na světě. Cestovní ruch zde tedy představuje více jak 80% celkového bohatství a o zbytek se pak dělí rybolov a zemědělství. Ročně na Kanárské ostrovy přijíždí strávit svou dovolenou více jak 10 000 000 návštěvníků ze všech koutů světa.

V Evropě jsou Kanárské ostrovy známy především díky řeckým a římským mořeplavcům. Jedná se o jakési autonomní společenství sedmi hlavních a pak několika menších ostrovů nacházejících se v severním Atlantiku, které jsou pod nadvládou Španělska již od roku 1495 a dělí se na dvě provincie. Jednou z nich je Las Palmas a druhou Santa Cruz de Tenerife. Název těchto ostrovů je odvozen z latinského slova „canis“ což v překladu znamená pes. Podle pradávných legend byly totiž tyto ostrovy hlídány právě obrovskými krvelačnými psy. Ať už se nacházíte na kterémkoliv z těchto ostrovů, zajisté Vás zaujme zdejší doslova dech beroucí příroda. I v dnešní době si tyto ostrovy zachovali kvůli zdejším národním parkům svůj původní vzhled, a tak zde můžete narazit například na „měsíční“ krajinu, písečné duny nebo skutečné palmové oázy. Pláže jsou zde pak unikátní zejména tím, že kromě obyčejného bílého písku, se zde můžete setkat také s pískem černým.

Pokud si zrovna vybíráte místo pro svou letošní dovolenou u moře, nemusíte již hledat dál. Kanárské ostrovy se zajisté stanou Vaší vysněnou oázou klidu a relaxace. O turisty je na Kanárských ostrovech totiž takřka královsky postaráno a navíc je zde velice nízká kriminalita, takže se během Vašeho pobytu zde nemusíte bát ani o své cennosti, ani o Vaše nejbližší a můžete si naplno vychutnat Vaší zaslouženou dovolenou.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .