0
0

Gran Canaria je ostrov, jehož ekonomika je postavená na turistickém ruchu, na všech možných i nemožných činnostech, jejichž cílem je obsloužit milióny lidí, kteří sem každoročně přijíždějí strávit dny své dovolené.

S turisty se setkáte na každém kroku, a také všude se setkáte s lidmi, kteří turistům nabízejí své služby. Mezi ty základní patří ubytování. Dalo by se říci, že všechny karty v této sféře drží v rukách velké hotelové řetězce, ale velkou skupinu turistů obslouží i menší ubytovací zařízení nebo i jednotliví soukromníci. Aneb, každému podle jeho gusta a možností.

Ještě stále většina turistů jezdí na Gran Canarii s cestovními kancelářemi. Má to samozřejmě své výhody, ať ve službách delegáta, hromadné dopravě z a na letiště a do hotelu a v ceně za ubytování, která je pro cestovní kanceláře ve většině případů nižší než pro jednotlivce. Cestovní kanceláře, které se u nás specializují na Kanárské ostrovy, by se ale daly na prstech jedné ruky spočítat. První boom nastal začátkem 90. Let po vstupu CK Fischer na český trh, druhý po založení specializované CK Canaria Travel. Obě cestovní kanceláře využívaly od samého počátku výhod levnější dopravy (vlastní nebo dceřinné) a tak jejich nabídky byly výhodné a umožnily Čechům a Slovákům poznat tuto exotickou destinaci.

Jak šel čas, CK Fischer v původní podobě vzala voda a tak má nyní, v dobrém slova smyslu, monopol na kanáry u nás CK Canaria Travel, jejíž přepravní služby, resp. společnosti Travel Service ze stejného holdingu Unimex Group, využívají i další cestovky, které kanáry mají ve své nabídce. A že je z čeho vybírat se můžete přesvědčit na webech těchto společností, ať přímo Canaria Travel, nebo Fischer či Invia a řadě dalších. V dnešní době různých vyhledávačů je nabídka zájezdů na kanáry možná až příliš bohatá a nepřehledná, letět se dá nejenom z Prahy či Brna, v nabídce různých CK či agentur nechybí ani odlety z Bratislavy či příhraničních německých měst.

Takže ten, kdo hledá dovolenou na Gran Canarii, si může v klidu domova za použití internetu najít tu nejlepší, nejvýhodnější a nejlevnější nabídku ze skoro stovky hotelů na tomto ostrově.

Mezi námi se ale najdou i tací, kteří služeb cestovních kanceláří využívají jen sporadicky a organizují si dovolenou sami. Sami si najdou vhodnou dopravu a ubytování podle jejich gusta. V dnešní době, pokud netrváte na přímém letu na ostrov, je možné vybrat asi z deseti variant leteckého spojení a dovolenou na kanárech vhodně zkombinovat třeba s prohlídkou Londýna, Madridu či Barcelony. Co se týká ubytování, tato skupina cestujících nemůže cílit na hotelové komplexy, které mají pod patronací velcí touroperátoři, ale spíše vyhledávají výhodné nabídky soukromníků či komplexů bungalovů, které jsou někdy i na půl využívány turisty a na půl trvale bydlícími. I zde se naskýtá řada možností, kde na internetu vhodné ubytování najít, tím nespolehlivějším zdrojem je web booking.com.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .