0
0

Poslední díl naší cesty po Andalusii. Předchozí najdete zde: První díl a druhý díl. Závěr naší cesty byl ve znamení Granady, Alhambry, několika dní válení se a Malagy.

Granada

Dovolená se pomalu blíží ke konci. Přesouváme se do Granady, kde nás následující den čeká prohlídka divu světa Alhambry. Granada se rozkládá pod pohořím Siera Nevada, na jehož zasněžené vrcholky jsme měli překrásný výhled z hotelu. Po příjezdu jsme se vydali na dlouhou procházku městem podél řeky obtékající z jedné strany menší horu, na které se rozkládal náš cíl druhého dne, Alhambra.

Alhambra

Alhambra se tyčí ve výšinách nad městem. Zahrnuje především palác Nasriden s myrtovým nádvořím (Patio de los Arrayanes) a Nádvořím lvů (Patio de los Leones). Předhradí Alcazaba a nádherné zahrady plné zeleně a fontán, uchvátí snad každého. Denní počet návštěvníků je omezen, a tak se vyplatí včasná rezervace vstupenek na Alhambra-patrona.es. Bez rezervovaných vstupenek předem snad nemá ani cenu zkoušet se na Alhambru dostat. Počet lístků, které se dostanou volně do prodeje na aktuální den je opravdu mizivý. Včasnou rezervaci tedy nepodceňujte, protože být v Granadě a nevidět překrásnou Alhambru je věčná škoda.

Nerja

Vnitrozemí máme už dost. První válečka v Barbate nám moc nevyšla, a tak se na pár dní uchylujeme do rybářského městečka Nerja (čti Nercha), které je vzdáleno cca 50 km od Málagy. Tuto destinaci si oblíbili především angličtí turisté. Někteří až tak, že se tu i dokonce usadili. Nerja nabízí hned několik pláží. Nejvíce navštěvovanou turisty je Playa Briana, dlouhá cca 800 metrů.

Pokud chcete podniknout nějaký výlet, můžete nahoře nad vesničkou navštívit jeskyni Cuevas de Nerja, která se vyznačuje řadou nástěnných maleb.

Nám už se však nic nechce, a tak trávíme čas v nově vystavěné apartmánové čtvrti Caspiranos, která je v klasickém Španělském terasovitém stylu. Trochu dál od moře, zato velice blízko k bazénu s barem a míchanými drinky. To nám v tuto chvíli stačí ke štěstí.

Malaga

Za pár hodin bude konec našeho výletu. Odlítáme až pozdě večer, a tak nám zbývá trocha času na prohlídku přístavního města a rodiště malíře Picassa. Málaga je město zalité sluncem a snad proto zde z lidí kolem sálá nekonečný optimismus a pohoda.

Naším posledním kulturním cílem je blízký hrad Gibralfaro s úchvatným panoramatickým výhledem. Vidíme z něj celé město jako na dlani.

Pokud jste milovníci golfu je Málaga místo právě pro Vás. Pyšní se totiž jednou z největších koncentrací golfových kurzů a z tohoto důvodu se jí přezdívá „Costa del Golf“. K večeru se přesouváme na pláž, kde si vychutnáváme poslední španělské okamžiky. A pak už jen na letiště, vrátit auto a odletět…

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .