0
0

 Jižní Korea: 11 kuriozit a zajímavostí, o kterých jste pravděpodobně neslyšeli

Jižní Korea je naprosto unikátní země. Panují zde některé zvyklosti, u kterých spousty lidem zůstává rozum stát. Pojďme se podívat na ty nejbláznivější zajímavosti z běžného života Korejců:

1)      Zvláštní počítání věku.

Věk se tu nepočítá od narození, ale od početí. V době narození má Korejec už jeden rok a s každým čínským novým rokem o rok zestárne. Může se tedy stát, že Vám někdo řekne jeho věk až o dva roky vyšší, než mu podle naššich zvyklostí reálně je.

Také tu všichni vypadají mnohem mladší, než jsou. Je opravdu problém, jakkoliv věk odhadnout. Někdy je těžké rozeznat i matku od dcery.

2)      Nejprodávanější likér na světě

Jihokorejci jsou dlouhodobě světovou špičkou v oblasti konzumace tvrdého alkoholů. Korejské Soju je nejprodávanější likér na světě, poráží dokonce i ruskou vodku.

3)      Striktní genderové rozdělení!

Koleje i hostely jsou striktně genderově oddělené! Platí přísný zákaz jakýchkoliv návštěv opačného pohlaví. Pokud podpálíte pokoj, dostanete podmínku, ale nevyhodí vás hned. Pokud vás najdou na pokoji s dívkou, okamžitě Vás ze školy vyhodí i kdyby Vám chyběly jen státnice.

4)     Motely pro milence – manželská postel a dva počítače

Kvůli genderovému rozdělení jsou v Jižní Koreji naprosto všude takzvané motely, což jsou vlastně hodinové hotely. Nejvtipnější na tom je, že se často jedná o manželskou postel a dva počítače. Aneb ideální rande – zapaříme si na počítači ?

Motely se dají pronajmout buď hodinově nebo na celou noc. Jsou vždy krásně romanticky vyzdobené a velice levné.

5)       Dva druhy manželství

Jen velmi málo Korejců se rozhodne, že se nebude brát. Svobodná osoba se v korejském slangu nazývá „Velké dítě“.

Existují dva druhy manželství: yonae (manželství z lásky) a chungmae (uspořádané manželství).

6)      Muži nosí make-up

Korejští muži si extrémně potrpí na kosmetiku. Přes 20% obyvatel mužského pohlaví nosí make-up. Dokonce čtvrtina celé mužské světové kosmetiky se spotřebuje právě v Koreji.

7)      Internet Explorer byl povinnost

V Roce 1999 bylo uzákoněno, že na veškeré online nakupování a bankovnictví se musí používat jako prohlížeč výhradně Internet Explorer! Zákon byl stále v platnosti až do roku 2017!

8)       Valentýn opačně

Svátek svatého Valentýna je i zde velice populární, nicméně dárky nedávají muži ženám, ale ženy mužům.

9)      Velmoc plastické chirurgie

Soul je považován za hlavní město plastické chirurgie. Zhruba čtvrtina všech obyvatelek Soulu byla na alespoň jedné plastické operaci, což je nejvíc na světě.

10) Krevní typ – pasujeme k sobě?

Zatímco Evropané často ani nevědí, jaký mají krevní typ, každý Korejec to určitě ví! V Koreji se totiž předpokládá, že krevní typy mají vliv na osobnost a charakterové vlastnosti.

Krevní typ navíc může pomoci vybrat manžela. Například ženy s krví typu B by měly hledat samce typu 0. Typ AB je také v pohodě, ale určitě by se měly vyhnout typu A!

11) Trošku perverze

Sušenky ve tvaru výkalů nebo celé muzeum, věnované exkrementům. Toalety po celé zemi vydávají příjemné splachovací zvuky. Na ostrově Jeju je zase muzeum sexu – Love Land, ve kterém se náchází různé obří sochy penisu, interaktivní exponáty a všemožné další sochy lidí v různých až bizarních polohách „in flagrante“. V zemi jsou také restaurace s tématikou pánského přirození.

Pokud Vás napadá něco dalšího, napište do komentářů! Rádi to do článku přidáme.

Obrázky
Místa na mapě
Soul
0
0

zajímavý

Zobrazuji 1 výsledek
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .