0
0

Na samotném jihu ostrova Fuerteventura se rozkládá zajímavá oblast Jandía s oblíbeným prázdninovým střediskem La Solana. Celý jižní cíp ostrova byl pro svou jedinečnou neporušenou přírodu vyhlášen chráněnou přírodní oblastí Parque Natural de Jandía.

V minulosti byla tato oblast poseta malými rybářskými vesničkami. S přílivem turistů se zde však začaly budovat rozlehlé hotelové komplexy s řadou stravovacích a zábavních zařízení. Vše však bylo vystavěno v souladu s přírodou, tak aby nebyl narušen ráz krajiny.

Žlutobílé písečné pláže se zde táhnou v délce neuvěřitelných 26 km a lemují celou oblast Jandía. Dlouhý pás písku pod sebe zahrnuje také překrásné pláže v Costa Calma a Playa de Sotavento, které zatím odolávají masovému přílivu turistů.

Pláž v La Sotana má pozvolný vstup do moře, proto se stala oblíbenou u rodin s malými dětmi a nepříliš zdatných plavců, kteří si zde mohou zdokonalovat své plavecké umění. Pláž je rájem pro surfaře, ale vyzkoušet zde můžete mnoho další neméně zajímavých vodních sportů, jako je například parasailing, jízda na vodních lyžích, skútrech nebo vodních šlapadlech. Na své si v průzračně čisté vodě Atlantského oceánu přijdou také milovníci potápění a šnorchlování, kteří mohou pozorovat bohatý podmořský život.

Jandía – La Solana leží v centru oblasti, asi 1,5 km od městečka Morro Jable, nedaleké chráněné oblasti Saladar de Jandía. Letiště je odtud vzdáleno přibližně 90 km.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .