0
0

Jen proto, že jste si vybrali jeden z ostrovů jako cíl, neznamená, že nemůžete navštívit další z nich.

Na cestování mezi Kanárskými ostrovy si můžete vybrat mezi leteckou nebo lodní dopravu. A vždy máte možnost volit z několika variant, tedy přepravců.

Letadlovou dopravu mezi ostrovy nabízí po krachu společnosti Islas Airways jen společnost Binter Canarias. Doba letu mezi jednotlivými ostrovy je asi 45 minut. Doporučujeme však včasné rezervace, lety bývají často vyprodané.

První z nich, BINTER CANARIAS, byla založená v roce 1989 a provozuje huby v Las Palmas, Santa Cruz de La Palma a na Tenerifě. Binter disponuje flotilou 21 letadel, z toho 3 jsou typu ATR 72-202 a 18 typu ATR 72-500. Letadla této společnosti spojují nejen navzájem kanárské ostrovy, ale létají i do Afriky, jmenovitě do Marroka a Mauretánie. Více informací se můžete dozvědět na webu společnosti ZDE.

Druhou leteckou společností byla ISLAS AIRWAYS se základnou na Tenerife North Airport. Tato mladá společnost byla založena v roce 2002, provozovala 6 letadel ATR 72-200 a v říjnu 2012 ukončila činnost.

Další z možností přepravy mezi ostrovy jsou trajekty (Ferry) společností Armas, Transmediterranea, Fred Olsen. Každá z nich má pravidelné trajektové služby ale používají i rychlejší ale dražší jetfoily.

Trajektová doprava například mezi Fuerteventurou a Lanzarote trvá asi 20 minut, mezi Tenerife a La Gomerou něco málo přes hodinu a méně než jednu hodinu mezi Tenerifou a Gran Canaria.

Delší cesty kupř. z Gran Canarie přes Tenerife na El Hierro jsou provozovány i přes noc s možností plnohodnotného spánku v kabině.

Na trajektech se dá cestovat s autem, což se může zdát teoreticky levnější a pohodlnější. S ohledem na ceny přepravců však vychází levněji se přepravovat mezi ostrovy bez auta a využít široké nabídky půjčoven na jednotlivých ostrovech. Navíc řada aut z půjčoven je pojištěná pouze na konkrétní ostrov, kde si vůz pronajímáte.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .