0
0

Na ostrov Gran Canaria se dostaneme několika způsoby. Nejpohodlnější je to samozřejmě letecky a z přímých spojů nabízí se nám odlet z Prahy se společností Travel Service.

Další možností jsou letiště sousedních zemí a společnosti jako jsou například Condor nebo Air Berlin, chce to ale v tomto případě kombinovat s vlakem nebo mít hodného kamaráda s autem.

Z nepřímých spojů (s jedním či dvěma přestupy) lze pak kombinovat trasu přes Londýn (z Prahy Wizzair a následně z Londýna Ryanair), nebo například přes Barcelonu nebo Madrid s využitím společnosti Iberia. V této variantě však nemůžeme počítat s pohodlím necelých 5 hodin letu a je nutné se obrnit a připravit na přestupovou ságu a čekání.

Novinkou od března 2013 je letecké spojení Gran Canaria s Barcelonou, které 2x denně zajišťuje nízkonákladová katalánská společnost Vueling. Ta samá společnost létá i trasu Praha – Barcelona a zpět. Takže Gran Canaria s přestupem v Barceloně je nyní k mání z Prahy i za 5.000 Kč zpáteční. Více na http://www.vueling.com.

Na Gran Canarii se dá jet také autem a cestou poznávat jih naší drahé Evropy, ale je to varianta dosti únavná a ani cenové porovnání nevychází v neprospěch letadla. Musíme si totiž k ceně benzínu připočítat i nějaké to ubytování a ještě trajekt z Huelvy nabo Cádizu. Celý tento přesun vám pak zabere minimálně 4 dny.

Pokud jste stejně jako já vyhodnotili letadlo jako nejpohodlnější a vlastně i nejekonomičtější a nelitujete necelých deseti tisíc za obousměrnou letenku v turistické třídě, máte za sebou první krok k cestě na ostrov věčného jara.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .