0
0

Autobusem

Pokud jste v hlavním městě jen na pár dní, nevyplatí se vám seznamovat s místní autobusovou dopravou. Autobusová síť je zde sice poměrně rozsáhlá a dostanete se kam potřebujete, ale je také pro cizince značně chaotická a špatně se v ní orientuje. Jízdenka vás vyjde cenově stejně jako metro. Lístek si kupte přímo u řidiče a označte ve strojku.

Metrem

Metro je v Madridu nejúčinnějším způsobem přepravy. Metro je rychlé a vzdálenosti mezi stanicemi krátké. Za malou chvilku se ocitnete na požadovaném místě. Za jízdenku se platí jednotná sazba 1,15eur, nebo se dá také koupit 10 lístků tzv.„abono“ za 5,35eur. Jednotlivé trasy metra jsou barevně odlišeny a dá se v nich orientovat, chce to jen chvilku času.

Taxi

Taxíky v Madridu poznáte podle jejich bílé barvy s červeným pruhem po stranách. Určitě si jich ale nemůžete nevšimnout, jelikož je jich plné centrum. Pokud máte zájem se svézt taxíkem obvykle nemusíte dlouho čekat, než se nějaký objeví. Je to poměrně levný a hlavně pohodlný druh přepravy po městě, jelikož vzdálenosti v Madridu nejsou ani příliš velké. Řidiči si určují přirážku za každé zavazadlo a za jízdu za hranice města.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .