0
0

Letecká doprava

Přímé lety z Prahy do Barcelony a Madridu zajišťuje 7krát týdně společnost ČSA. Levné letenky se dají pořídit u Student Agency a také u některých cestovních kanceláří. Do Španělska létá také společnost Alitalia, ale s mezipřistáním. Linku z Prahy do Madridu provozuje také španělská dopravní společnost Air Europa, u které je možné si zařídit i návazné spoje do dalších španělských měst. Pokud letíte do Madridu, nejspíše přistanete na letišti Barajas, které je vzdáleno asi 15 km od centra města.

Železniční doprava

Do Španělska se dá dojet vlakem pouze přes Švýcarsko nebo Německo a Francii. Tato cesta trvá asi 33 – 38 hodin.Přímé vlakové spojení z České republiky neexistuje. Pokud se dostanete do Paříže, tak odtamtud už jezdí do Madridu hned několik pravidelných spojů.

Autobusová doprava

Pokud nejedete do Španělska autobusem s některou z cestovních kanceláří, můžete využít například společnost Eurolines, která tam jezdí 3krát týdně. V letní sezóně nabízí jízdenky do Španělska také některé cestovní kanceláře.

Automobilová doprava

Španělsko je od České republiky dost vzdálené, proto je nutné mít automobil v dobrém technickém stavu. Řidič musí vlastnit platný řidičský průkaz a zelenou kartu. Pokud nosíte brýle, jste povinni mít u sebe i brýle náhradní. Nejlépe se do Španělska dostanete po trase Norimberk – Karlsruhe – Mulhouse – Lyon – Nimes – Perpignan.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .