0
0

Malá vesnička Itziar Deba se nachází na severu Asturie u ústí stejnojmenné řeky. Trvale zde žije pouze 400 obyvatel, jejichž zdrojem obživy je zejména zemědělství, chov dobytka a dnes již také turistický ruch. Největším lákadlem je bezesporu krásná a dlouhá písečná pláž, nad kterou se tyčí skalnaté útesy. V minulosti zde stával důležitý přístav, který byl významným dopravním uzlem pro mezinárodní obchod.

Kromě překrásné okolní přírody a písečné pláže nabízí město také četné historické památky, z nichž nejvýznamnější je velkolepý kostel Santa María la Real pocházející z 16. století. Další zajímavou stavbou je například kaple Nuestra Seňora de Itziar či kaplička sv. Roka, ze které se naskýtá nádherný výhled na oceán.

Itziar Deba je díky své poloze ideálním výchozím místem pro různé pěší výlety. Nevynechejte návštěvu údolí Deba a Urola, biskajského pobřeží, pobřeží Guipuzcoana, údolí Oeste Alavés nebo městečka Aramario.

Turisté zde najdou vše potřebné pro strávení pohodové a ničím nerušené dovolené u moře. Nakoupit si mohou v supermarketu nebo několika menších obchůdcích s nejrůznějším zbožím. O vaše hladové žaludky se postarají zdejší vyhlášené restaurace a skleničku dobrého vína si objednejte v některém z četných barů.

Pokud budete chtít poznat další zajímavá místa v této oblasti, vydejte se například do 40 km vzdáleného San Sebastiánu – Donostie, nebo 45 km vzdáleného Bilbaa. Bilbao prochází od roku 1997, kdy zde bylo vystavěno Muzeum Guggenheim, jakousi renesancí a stalo se tak důležitou kulturní scénou celého Baskicka. Najdete zde mnoho uměleckých galerií, muzeí, divadel a koncertních síní. Nedaleko Itziar Deby se rozkládá jedna z nejznámějších španělských vinařských oblastí – La Rioja.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .