0
0

zážitky z cestování se pro mě staly drogou. Je jasné,že low cost cestování jsem úplně propadl, neboť okamžitě po přistání využívám každou volnou minutu k tomu,abych začal vymýšlet další nové varianty kam se podívat příště. Okolnosti jsou však tomu nakloněny. Řekněte sami. Dá se vůbec odolat nabídkám letenek za 1 Eur a někdy i za 0,01 Eur. Někdo řekne , že to není možné . Druhý , že je to možné pouze za nějakých podmínek . Třetí , že stejně nemá v tom termínu čas. Ze mě se však stává lovec výhodných nabídek orientovaných na low cost cestování. Svoje oblíbené záložky v počítači stále doplňuji o další a další webe s routo tématikou. Takže koho to zajímá a nenudí čtěte další a další články. Rád se s Vámi podělím o svoje zkušenosti a zážitky. Výsledke může být následující výlet. Jednou z otázek bývá zda letenek za takovou cenu bývá v letadle více nebo pouze 1 až 2. Pravdou je ,že ne vždy se podaří sehnat více než 4 místa najednou. Možností je ,že koupíte např 2 místa za 1 Eur a další dvě např. Za 8 Eur.

Dal jsem si pro sebe následující úkol. Zajistit podobný výlet někam do tepla celkem pro 8 dospělých. Jdeme na to. Poletíme až koncem října a alespoň na 5 dní . Nejlépe zajímavá destinace s možností poznávání a eventuálně koupání. A nejlépe bez nutnosti spát na letišti . To se nakonec ukáže jako nejtěžší podmínka. No a nakonec dostávám tento pro někoho neskutečný výlet .

Plán výletu :

28.10.2009 Odlet dopoledne z Bratislavy do Trapani ( Itálie – Sicilie )

01.11.2009 odpoledne Trapani – Roma a následně Roman – Alghero ( Sardinie )

02.11.2009 odpoledne Alghero – Pisa

03.11.2009 ráno Pisa – Bratislava

Sám jsem zvědavý jak něco takového může dopadnout v 8 lidech.

Rozpočet výletu :

Pravdou je,že Itálie zrovna není svými cenami příliš určena pro low cost cestování , ale jak jste si mohli přečíst v cestopisu o Sardinii Zde , dá se i tady najít cenově zajímavé varianty. Takže :

Ceny jsem vždy sečetl a výsledkem jsou průměrné ceny na 1 osobu

Letenky : BTS – TPS 4 Eur

TPS – CIA 6 Eur

CIA – AHO 4 Eur

AHO – PSA 4 Eur

PSA – BTS 6 Eur

Vše opět použitím v té době bez poplatkové karty při placení letenek a pouze s příručním zavazadlem do 10 kg.

Letenky na osobu celkem 24 Eur

Ubytování Trapani 3 * Hostel se snídaní 48Eur

Ubytování Alghero 1* apartmán se snídaní 18 Eur

Ubytování Pise objednáno až po příletu 1* 15 Eur

Ubytování celkem 81 Eur

Jízdné : Brno Bratislava na osobu 8 Eur

Z a Na Letiště Trapani do centra 4 Eur

Trapani San Vito a zpět 2 * 10 Eur

Z a na letiště Alghero 2 Eur

Z a na letiště Pisa 3 Eur

Jízdné celkem 27 Eur

Jídlo a ostatní cca 60 Eur

Celkový rozpočet cca 200 Eur

Takže jak se ukazuje i při 8 lidech a hlavně bez noclehu na letišti je také možno zajistit zajímavý výlet za příznivou cenu . Podotýkám,že se jedná o rok 2009 kdy konkurence na poli LC leteckých společností gradovala. Ale uvidíme čeho se ještě dočkáme v budoucnu.

1.den

Jede nás 8 lidí ,takže jedno auto necháváme stejně jako minule u Ikea . Další část výpravy dovezli a opět odvezou. Pro mladší členy je to zajímavé zpestření školního roku. První šok zjišťujeme na letišti. Kamarádka při hlášení údajů v pase uvedla špatně datum platnosti pasu a tak na všech pěti letenkách je špatně. Riskujeme průchod a naštěstí kontrola se zaměřuje hlavně na jméno a rodné číslo. Problém číslo dva. Procházíme kontrolou a drahé parfémy kamarádky letí nekompromisně do koše. I když dostali všichni instrukce ohledně tekutin dopředu nějak to nepochopili. No jo ,to je nevýhoda cestování s velkou skupinou. Nevadí už jsme v letadle směr Sicilie. Za dvě hodinky a 30 minut přistáváme v sluncem prosluněném Trapani. Zde je ještě opravdové babí léto s teplotami až k 30 C. Přímo od odletové haly odjíždíme do centra Trapani kde hledáme nejprve jedno a potom druhé ubytování. První je nově zrekonstruovaný bytový dům ,moderně vybavený . Do centra je to cca 10 minut pěšky . Paráda. Druhou skupinu vedeme do samotného historického centra a zde je opět překvapení. Bydlení ve stylu středověkém. Apartmán bez oken v přízemí domu ze 16 století. Koupelna je usazena jako ve vykopaném sklepě. Do domu se přichází úzkými uličkami středem města a večer zde určitě zabloudíme. Jak velký rozdíl a přitom za stejné ceny. Alespoň zjistíme a vyzkoušíme jak se žilo lidem pár století zpět. Ti samozřejmě koupelnu s vanou neměli. Jdeme se ještě projít do města a pak spát za zítřejším dobrodružstvím.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .