0
0

Letos jsem navštívila Itálii a to romantickou z důvodu nucené dovolené.Musela jsem zhodnotit,že jsem ani maličko nelitovala,protože to byla velká krása a romantika.Naše putování začalo městem měst-Řím.

Město má 2 823 873 obyvatel, jeho obyvatelé milují noční život a večeře v restauracích, scházejí se celé rodiny a velké skupiny přátel. To se pak sedí, jí a popíjí do pozdních nočních hodin, a to i s dětmi. A v žádné tichosti to není.

Jeden den na Řím je málo,ale na hlavní památky dost.

Bazilika na Piazza San Pietro, na Náměstí sv. Petra, s přepychovou výzdobou, jíž vévodí 132 metrů vysoká Michelangelova kopule, stojí ve Vatikánu, tedy v samém srdci římskokatolické církve.

Patří k nejznámějším symbolům Říma, je legendou, místem setkávání, návratů… Monumentální barokní Fontána di Trevi je největší fontánou v Římě, je vysoká 25,9 metrů a široká 19,8 metrů.

Stojí na místě křižovatky tří vodních cest, v místech, někdejšího akvaduktu, který zásoboval vodou celý Řím.Očarovala mě atmosféra této nádhery.Lidé z celého světa a nikdo se tu nehádal.

Koloseum vysoké 48,5 metrů má elipsovitý půdorys s vnějším obvodem 527 metrů, délkou podélné osy 188 metrů a příčné osy 156 metrů, bylo slavnostně otevřeno v roce 80 n. l.

To se konaly stodenní zápasy a štvanice na zvěř. Aktéry tohoto krutého divadla bylo tisíc gladiátorů a pět tisíc kusů zvěře…tam byla pěkná tlačenice.Bylo kolem druhé hodiny a turistika byla v plném proudu.

Dále ANDĚLSKÝ HRAD,NÁMĚSTÍ NAVONNA-PANTHEON…a jiné.

Večer se pokračovalo autobusem směrem dolů k Sorentu,Neapoli k prozkoumání pobřeží.

Ubytování se konalo v překrásném hotelu ve městě Sorento.

Ráno prohlídka Pompejí s průvodcem.

Město bylo založeno v 7. století př.n.l kmenem Osků v ústí řeky Sarno které již v té době bylo užíváno jako přístav řeckými a fénickými mořeplavci.

Další den ostrov Capri leží v Tyrhénském moři u západního pobřeží v jižní části Itálie nazývanou Kampánie, jen několik kilometrů od významného přístavního města Neapol známého zejména starým italským rčením „vidět Neapol a zemřít“ a nedalekou sopkou Vesuv.

Opět od rána do večera.Opravdu okouzlující ostrov.Počasí bylo slunečné a krásné bílé mraky doplňují atmosféru.Cesta lodí kolem ostrova trvala kolem hodiny.

Doporučuji.Také radím vyvézt se až na Anacapri a dolů jít pěšky po schodech …jejich asi osmset,ale ty panoramata vám dají zapomenout na nohy.Dole vám dá osvěžení nádherné moře.

Neapol-další krásné město.Název Neapol znamená „nové město“. Neapol byla založena mezi 7. a 6. stoletím před Kristem a dostala jméno Neapolis.

Zajímavosti-Castel dell’Ovo,Castel Nuovo.Neapol je proslulá svými hrady,Kostel San Francesco di Paola… vidět Neapol a zemřít!Město Neapol je nejenom samo překrásné, navíc ještě leží vkrásné krajině na břehu moře v nádherném Neapolském zálivu.Půl dne je opravdu málo!Jedeme dál.

Nad antickými isoučasnými Pompejemi se tyčí velká sopka – Vesuv.

Údajně je to nejvíce hlídaná sopka na světě.Je tam samé čidlo a i uvnitř sopky je sonda….co kdyby! Vesuv je jediná činná sopka na evropské pevnině, její výška činí 1281m. n. mořem a leží přibližně 20km od Neapole.

Autobus nás sice zaveze až pod sopku,ale nahoru musí po zakoupení vstupenky každý pěšky!Jelikož bylo opravdu pěkně horko,následovně bylo ještě hůř,ale stálo to za to.

Hora se skládá ze dvou vrcholů. První je Monte Somma a druhý samotný Vesuv.

Zvrcholku je potom překrásný pohled na moře a Neapolský záliv.Byl tam pouze malinký čmoudík.

Dále pokračovalo cestování po pobřeží a to Amalfi.Italské mořské letovisko Amalfi leží na jižním pobřeží Sorrentského poloostrova.

Pověst hovoří o tom, že Amalfi založil Konstantin Veliký.Je úžasné a romantické.Naše cesta zpět do vlasti končila posledním místem a to Florencie.

Florencie je známa jako kolébka renesance.

Dnešní město symbolizuje slavný Ponte Vecchio (Starý most), Michelangelova socha Davida či úchvatný pohled z návrší na město.Dojmů bylo opravdu dost.Moc se mi Itálie líbí.Vřele doporučuji.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .