Obec Ingenio je také často nazývána vstupní branou na ostrov Gran Canaria. A není to zcela od věci, protože téměř všichni návštěvníci ostrova tady přistávají na mezinárodním letišti Gando. Obec byla založena již krátce po osídlení ostrova a stala se centrem pěstování cukrové třtiny a výroby cukru, což přineslo místu celostátní význam.
Význam pěstování cukrové třtiny pro rozvoj obce je patrný z již samotném jejího názvu, protože slovem „ingenio“ se označují mlýny na cukrovou třtinu. Historickou prosperitu obce dnes dokazuje většina památkově chráněných staveb starého města nebo kostel Virgen de la Candelaria s dvěma bílými věžemi. Zvony kostela byly vyrobeny v roce 1820 kanárskými emigranty z Kuby.
V přilehlém Casco Histórico (historické staré město) uvidíte některé krásně obnovené tradiční kanárské domy a můžete tu i navštívit některá menší muzea a výstavy. Například El Granero, malé domácí muzeum s výtvory malíře Manola Hernándeze Caballera anebo muzeum umění a řemesel, kde si lze zakoupit typické ostrovní výrobky ručních prací. Můžete tady i sledovat řemeslníky při práci. Na toto centrum navazuje škola tradičního umění a řemesel, protože oblast kolem Ingenie je daleko známá svými řemesly.
Místo je známé zejména díky dírkovaným výšivkám, které se prodávají i daleko za hranicemi Kanárských ostrovů. Ostatně, podle toho vypadá i cena těchto výšivek, která klade při bližším zkoumání vysoké nároky i náklady na vykonanou práci. Například vyšívané ubrusy se zhotovují z asi 4 čtverečních metrů látky a 3 ženy na nich pracují více než 2 měsíce.
Ve 200 let staré místní peci Panadería de Amaro dy Lina se ještě dnes peče chleba tradičním způsobem a podle starých receptů. Specialitou obce Ingenio je např. i chléb pan de puño, který je součástí „Sopa de Virgen“. Tato polévka se vaří většinou o nedělích a svátcích a skládá se z vajec, hovězího masa, cizrny, skořice a pan de puño.
- Guest napsal(a) před 13 roky
- Musíte se přihlásit, abyste mohli komentovat
Prosím, nejprve se přihlašte.