0
0

Většinu našich cest si vymyslíme, naplánujeme a zorganizujeme sami. Indie byla v tomto případě výjimkou. Naskytla se možnost cesty v menší skupině a organizovaně do severní části této (nyní již asi nejlidnatěší) asijské země. Včas provedená povinná očkování před cestou, víza, domluvit v práci dovolenou a hurá na cestu.

Cesta z Ruzyně do Zurrichu za asi hodinku a poté mnohahodinový let do Dilí, hlavního města Indické federativní republiky. Již vystoupení na letišti, bylo jako skočit do prádelny a odlet z Prahy v listopadu za cca 5-7 st.C a přistání za 12 hodin v Indii do půlnočních 32 st.C byl zkrátka šok! Malý autobus dovezl naši partu do již připraveného hotelu. Uvítání, vybalení, seznámení s programem a na kutě.

Naše další cesta následující dny vedla na jihovýchod od Nového Dilí, směrem k Ágře, poté západně na Jaipur a zpět do Dilí. Cestou jsme navštívili to nejzajímavější z tzv. „zlatého trojúhelníku“ severní Indie, měli možnost probrat mnoho věcí nejen s anglicky mluvícím průvodcem, ale i Indem s vynikajícím moravským přízvukem, který nás doprovázel. Zjistili jsme mnoho (extrémních) rozdílů mezi naší „západní“ kulturou a klasickým stylem života nejen ve městech, ale hlavně na venkově, kde jsme se taky část cesty pohybovali. Získali jsme nové kontakty a i nabídku cesty po Indii vlakem (kolem dokola Indie I.třídou za směšných asi 3500 Kč a česky ( pardón -moravsky)mluvícím průvodcem a programem dle přání – no aspoň máme o čem v budoucnu přemýšlet. Získali jsme především ale jiný náhled na svět a věci a snažení kolem nás. Nakonec jsme museli uznat, že většina obyčejných lidí (ne ti místní pracháči ani totální bezdomovci, ale skutečně obyčejní lidé např. z vesnic) žije sice skromě, ale možná mnohem spokojeněji, než lidé tzv. „západní“ kultury. Bohužel i sem již proniká (hlavně v městech) negativní vliv Ameriky a Evropy a tlačí se do podvědomí hlavně mladých lidí.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .