0
0

Ibiza, neboli katalánsky Eivissa, vyvolává u většiny cestovatelů, kteří zde nikdy nebyli, především asociace týkající se neutuchajícího nočního života, divokých nocí prohýřených v nejlepších diskotékách (světa) a zástupů zábavychtivých velmi hlučných turistů, kteří přilétají rok co rok utratit na ostrově své veškeré úspory (to se tu snadno stane). Je velká škoda, že mnoho lidí nezná ostatní stránky „bílého ostrova světla a lásky“…

Ačkoliv se jedná o druhý nejmenší baleárský ostrov, má mnoho co nabídnout. Ano, Ibiza je Meccou taneční hudby, oslavována jako ostrov největších a nejznámějších diskoték světa, nespoutanosti, multikultury a magie noci, stejně tak pro jiné nabízí klid pro tvorbu a pro některé lidi je ideálním prostředím pro splnění jejich utopií. Je to ostrov, který otevírá duši. Tato „bílá magie“, jak ji někteří říkají, je tím nejdůležitějším a zároveň hlavním „produktem“ Ibizy.

Nechte se překvapit, Ibiza má několik provedení, je jen na Vás, jak budete chtít svůj pobyt zde strávit. Ibiza nabízí přirozenost nádherné přírody, okouzlení ibizskou nocí, historii dávných civilizací, výjimečnou gastronomii, oslavované tradice a klid vnitrozemí. Můžete obdivovat staré město v Ibize (hlavním městě), díky němuž je Ibiza také na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO, nechejte se unést úžasným tichem ibizského venkova při projížďce autem (cesta z jednoho konce ostrova na druhý maximálně hodinu a půl), ochutnejte místní speciality, bohaté na plody moře (i bez rybiček, kdo potvůrky nemusí), anebo pozvěte manželku (manžela, přítelkyni, a podobně) na chupito (panáka) zdejšího bylinného likéru Hierbas… Vydejte se slavit s domorodci jejich fiesty (například svátky patronů měst), utečte na den do „Karibiku ve Středomoří“ – na vedlejší ostrov Formentera!

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .