0
0

Pro rok 2004 jsme si vybraly Ibizu. O Ibize jsme toho moc nevěděly, ale jely jsme tam s úmyslem jí poznat a moc jsme se těšily. Už na letišti jsme si všimly, že na tento ostrov jedou hlavně mladí lidé, protože Ibiza je rájem nočního života. Let trval příjemné 2,5 hodiny.

Cesta autobusem z letiště do střediska Cala Vadella trvala 30 minut. Cestou jsme míjely vysoký skalní masiv Es Vedra. O Cale Vadelle jsme četly, že je to jedno z nejkrásnějších míst na ostrově. Už samotná cesta byla úchvatná. Hotel Club Aquarium byl velice příjemný a klidný (možná to bylo dáno i tím, že byl červen). Po příletu a po krátkém odpočinku jsme vyrazily na pláž. Cesta na pláž vedla z kopce a cestou jste z různých míst mohly obdivovat krásná panorama Caly Vadelly. Pláž byla krásná a písčitá. Moře průzračně čisté. Hlavně dopoledne byl na pláži klid, odpoledne bylo více lidí, ale v rozumné míře.

Centrum střediska bylo malé, o to hezčí. Nachází se zde asi tak 4 restaurace a 2 obchůdky. Nejkrásnější pro nás byla návštěva místních útesů, které jsou opravdu překrásné. Jsou hned na začátku Caly Vadelly. Cestou k nim musíte projít malým lesíkem (pozor na hady, my jsme je neviděly, ale něco jsme přeci jenom zaslechly). Až projdete lesíkem, tak Vás okouzlí nádherná vyhlídka na okolí Caly Vadelly a na místní jachty, které kotví v zátoce.Po chvilce váhání, jsme se rozhodly, že se pokusíme sejít dolu k moři. Nejhorší byl začátek, ale pak to bylo fajn. Doporučujeme tenisky, protože hrozí úraz. Zde jsme se kochaly z krásně čistého moře. Cestou dolu i nahoru se můžete v jistých částech přidržet lana.

Hlavní město ostrova Eivissu jsme si velice zamilovaly. Je to nádherné město s ojedinělou atmosférou a zajímavými místy. Cesta autobusem trvala 50 minut. A jedna cesta stála 1,80 euro. V hlavním městě je nespočet kaváren, restaurací, butiků, obchůdků.Dělí se na staré město Dalt Vila a přístav La Marina. Nejdříve jsme, ale zamířily k pevnosti. Cesta trvala docela dlouho a je i velice snadné se zde ztratit. Nám se to podařilo hned dvakrát . Ale také je velice snadné najít cestu nazpět, protože když sejdete množstvím uliček směr dolů, tak vždy dojdete k přístavu a zde se již zorientujete. Nám pevnost Dalt Vila zabrala tak 2 hodinky. Nenechte si ujít procházku přístavem. Poté jsme zamířily do víru ulic.

Do hlavního města jsme se vrátily ještě jednou a to předposlední den, abychom znovu nasály tu krásnou atmosféru a také pro nějaký ten suvenýr a CD, protože španělská hudba je opravdu skvělá.

Náš další výlet začal v přístavu v Eivisse a byl to výlet na ostrov Formentera. Pluly jsme hodinu. Nejdříve jsme navštívily hlavní město ostrova San Francisco. Zde jsme shlédly místní kostel San Francisco Xavier.Tato pevnost z obíleného kamení, tvarem připomínající bunkr, sloužila v dobách hrozících pirátských nájezdů jako útočiště. Je zde spousta obchůdků se suvenýry a typickými výrobky. Poté nás autobus zavezl na pláž Es Arenal. Musíme říci, že to byla nejkrásnější pláž, kterou jsme kdy viděly. Právem se o Formenteře říká Karibik středomoří. Dále jsme navštívily maják Julese Verna a dále jsme se stavily na vyhlídce, odkud bylo možné shlédnout nejužší bod ostrova. Pak nás autobus vysadil na 3 hodiny na pláži Es pujols. Toto místo je nejvýznamnější na ostrově.Hodně se zde provozuje windusfing. To byla opět nádhera. Krásná čistá a teplá voda. Moře bylo teplejší než na Ibize. Bylo zde také množství obchůdků a restaurací. Zde jsme již jen relaxovaly a pak se šly projít po pláži. Zde můžete vidět fosforově zelené ješterky, které jsou opravdu na každém kroku a co víc, jsou i krotké. Můžete je spatřit i u majáku.

Za další cíl naší cesty jsme si zvolily San Antonio, které je nejrušnější na ostrově. Nutno říci, že návštěva tohoto místa, nás tak trochu zklamala. Moře zde nebylo tak krásné jako v Calle Vadelle a bylo velice pozvolné. Můžete zde najít plno restaurací, klubů, barů.

Nepříjemné bylo neustálé oslovování místních tzv. naháněčů na různé párty, akce.

Atmosféra zde byla silně ovlivněna tím, že v tomto středisku jsou hlavně ti, co se chtějí pobavit. My se také pobavily, ale až v Cale Vadelle, kde to bylo o poznání příjemnější.

San Antonio je výchozí místo pro výlety na lodi na opravdu krásná místa a pláže např. Cala Conta.

Nevýhoda Caly Vadelly je v tom, že pokus chcete cestovat do např. San Antonia, tak musíte nejdříve jet do Eivissi a z Eivissi do San Antonia.

Na Ibizu se chceme rozhodně ještě vrátit. Tento rok už to asi nevyjde, ale příští určitě.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .