0
0

V jihošpanělské Andalusii se v provincii Huelva rozkládá malé městečko Hinojos, v němž žije okolo 4 tisíc obyvatel. Místní obyvatelé jej však nenazývají Hinojos, ale Chelo. Leží v blízkosti měst Sevilla a Huelva, v krajině obklopené borovicemi. Z Hinojos to není daleko na pláže Atlantského oceánu, ani do Národního parku Doňana.

Základem místní ekonomiky je zemědělství, především tedy pěstování oliv a následná výroba olivového oleje. Dále je zemědělská činnost zaměřena na pěstování ovocných stromů a vinic. Místní obyvatelé se ve velké míře věnují rovněž chovu dobytka, ovcí a drůbeže.

Hinojos se rozkládá na ploše 32 km čtverečních, oplývá přírodními krásami, ale vyniká také svou historií, tradičními řemesly, skvělou kuchyní a starými památkami. K těm nejvýznamnějším stavbám města Hinojos patří farní kostel Santiago el Mayor, poustevny Ermita de Nuestra Seňora del Valle a Ermita de Nuestra Seňora de la Soledad. Za prohlídku stojí také klášter El Cerrillo nebo krásná hacienda La Hacienda.

Hinojos je známé také pořádáním častých oslav. K těm nejznámějším patří samozřejmě oslavy Velikonoc, následuje fiesta Romería al Rocío, svátek božího těla Corpus Christi, oslavy městských patronů Fiestas Patronales, svátek Feria de Nuestra Seňora del Valle, Romerito nebo Los Quintos. V okolí městečka je toho opravdu hodně k vidění. Z přírodních krás je možné jmenovat přírodní rezervaci Marisma de Hinojos nebo Arroyuelo, rozsáhlé piniové háje Los pinitos a nekonečné borové lesy. Zažijete zde také krásné západy slunce. Hinojos je příjemná a útulná vesnička, kde strávíte poklidnou a odpočinkovou dovolenou uprostřed krásné a téměř nedotčené přírody.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .