0
0

Pro cesty po Havaně (ale i po celé Kubě) doporučuji spolupracovat s tištěným průvodcem, nejlépe od Lonely Planet, jsou tam skvělé detaily, doporučení, osvědčené tipy, včetně mapy ulic, když se náhodou ztratíte ze směru.

Bydleli jsme ve staré Havaně, Calle Blanco, kontaktní bod pro nás byl hotel Deuville na nábřeží Malecón. K němu jsme vždycky směřovali naše dotazy na směr, a to jak pěšky, tak i jako záchytný bod pro taxikáře. Ty malé uličky ve staré Havaně moc neovládají ani sami taxikáři.

Jestli nebudete mít moc času nebo síly na celodenní procházení Havanou, využijte tzv. COCO Taxi, je to žlutá motorka spojená vzadu se 2 sedadly, kryté boudou. Řidič vás proveze po nejznámějších místech, cena bude včetně výkladu a zastávek na focení, jezdili jsme přes hodinu a viděli za tu dobu opravdu dost. Nevynechejte pak (třeba už samostatně) místa, jako např. Plaza de la Revolución, uvidíte zde i budovu ministerstva vnitra a na ní z drátu přes celou budovu vypletený obličej Che Guevary (kterého ostatně potkáte na všemožných suvenýrech i obrazech na zdích a plakátech kdekoliv po celé Kubě) a stejně tak i postavu José Martího, který má na náměstí revoluce 18m vysokou bílou sochu. Z tohoto obřího prostranství ohnivě promlouval Fidel Castro i papež k davům Kubánců. Dominantou Havany je replika Bílého domu ve Washingtonu – Capitolio Nacional, večer je budova nádherně osvícena. Byli jsme se podívat i v továrně na výrobu ručně balených doutníků, je to hodně zajímavé, jen se bohužel uvnitř nesmí fotit, v šatně před prohlídkou musíte odložit tašky. Osvěžit se můžete ve známém baru El Floridita, kam chodil i Ernest Hemmingway. Nemůžete minout ani Parque Central, krásný park obklopují stavby různých uměleckých stylů, uprostřed stojí socha José Martího. Podívejte se i do Katedrály sv. Kryštofa. Za procházku stojí jak ve dne a možná ještě více v noci nábřeží Malecón, žije to tady, poblíž se nachází vojenské pevnosti El Morro a La Cabaña. No a v noci určitě nezapomeňte na návštěvu kabaretu Casa de la Musica nebo Tropicana.

Navštivte Vedado, je to klidnější část Havany, je zde např. park Johna Lennona, zpěvák zde má svou bronzovou sochu, na lavičce s ním se můžete i vyfotit. Hudba Beatles sice byla na Kubě zakázána, avšak díky Lennonově postoji a protestu proti válce ve Vietnamu se stal mezi Kubánci hrdinou a 20 let po smrti byl označen Fidelem Castrem za „revolucionáře“.

Navštívili jsme i zajímavou Čínskou čtvrť, kde žije čínská menšina, v Havaně potkáte i plno míšenců tmavé pleti se šikmějším tvarem očí, tyto ženy-míšenky jsou moc krásné.

V Havaně je toho tolik k vidění, že se vyplatí ponechat si na její prohlídku několik dní za sebou, atmosféra úžasná a nezapomenutelná! A vůbec se nebojte, na Kubě je bezpečno!

http://www.holidaycheck.cz/cestopis-Na+Havanu+si+ponechte+k+prohl%C3%ADdce+ur%C4%8Dit%C4%9B+v%C3%ADce+%C4%8Dasu+stoj%C3%AD+za+to-id_653.html

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .