0
0

Po náročných 3 měsících práce si dovolenou zasloužíme a tak už se nemůže dočkat. Pokud vás zajímá kam to vlastně vůbec letíme, kde budeme bydlet a další podrobnosti, přečtěte si tento článek.

Havajské ostrovy jsou označovány za perlu Pacifiku. Splňují do puntíku představu o rozlehlých, bílým pískem pokrytých plážích a koupání v azurově modrém moři. Je to kouzelný ráj na zemi tvořený sopkami, vodopády, korálovými útesy, deštnými pralesy a exotickými květinami. Přátelská atmosféra, polynéská pohostinnost a kulturní tradice jsou kredity, o kterých hovoří každý knižní průvodce.

Koneckonců není potřeba Havaj moc představovat. Pokud jste viděli např. některý z dílů seriálu Jake a Tlusťoch, seriálu Magnum nebo Nicka Slaughtera v seriálu Vražedné pobřeží, víte přesně, o čem je řeč. Pro dokreslení atmosféry přidávám několik obrázků, které jsem našel na Internetu u cestopisu dvou českých studentů z Havajského ostrova Oahu (na tentýž ostrov letíme i my).

Havajským ostrovům se také přezdívá Ostrovy blaženosti. Počasí je tu totiž velice stálé. Ve skutečnosti je zdejší rok rozdělen pouze do dvou ročních období. Léto (havajsky nazývané Kau) s průměrnou denní teplotou 29,5°C trvající od května do října a zimu (Ho’oilo) s průměrnou denní teplotou jen o tři stupínky nižší.

Souostroví tvoří přes 132 ostrovů, ostrůvků a atolů uprostřed Tichého oceánu. Ty největší z nich jsou vyhledávány turisty z celého světa. My poletíme jak už jsem předeslal na nejobydlenější ostrov Oahu, na kterém se nachází i hlavní město Honolulu, známý přístav Pearl Harbour a také jedna z nej nej nej pláží na světě, světoznámá Waikiki Beach.

Znalci tvrdí, že ostrov Oahu už není rájem jakým býval, kvůli vysokým betonovým hotelům na Waikiki a bujarému nočnímu životu. Jiné ostrovy jako např. Maui nebo Kauai milovníkům panenské přírody pravděpodobně poskytnou lepší službu, ale to je trochu o jiných penězích. Viděl jsem např. pro zajímavost (dámy mohou pokračovat dalším odstavcem) nádhernou nabídku pobytu v dřevěných luxusních chajdách plovoucích v azurovém zálivu uprostřed deštného pralesa, přičemž ke každé chajdě je kdykoliv k dispozici krásná domorodá dívka, která servíruje co hrdlo ráčí pití, jídla, tance a polynéské rozkoše. To musí být dovolená pánové, že? 🙂

Havajské ostrovy se nacházejí izolovaně uprostřed Tichého oceánu, asi na půli cesty mezi Amerikou a Asií. Let letadlem bude trvat z Oaklandu asi 5 a půl hodiny. Odlétáme 18. září v 9:00 ráno.

Na letišti bychom měli každý dostat jednu lei, což je klasický havajský věnec, který se dává turistům kolem krku 🙂 Doprava z letiště do hotelu je zařízena minibusem.

Náš hotel je situován přímo na pláži Waikiki, takže budeme v centru všeho dění a společenského ruchu, což je místo přesně pro nás dva. Hotel se jmenuje Waikiki Resort Hotel a pobyt je zařízen na 7 dní. Tady jsou dva obrázky stažené z webových stránek hotelu.

Během našeho týdenního pobytu uděláme určitě minimálně 2 výlety. Povinná bude určitě návštěva přístavu Pearl Harbour a dále bychom si rádi půjčili na 1 den auto nebo moped a udělali si okružní jízdu po ostrově. Kousek od sebe jsou tu sopky, deštný prales a rajské pláže.

Aloha!

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .