0
0

Haría je jednou ze sedmi oblastí kanárského ostrova Lanzarote se stejnojmenným hlavním městem, která se nachází v dolině zvané Údolí tisíce palem. Místní pověst praví, že vždy když se v Haríí narodila dívka, vyrostla zde nová palma.

Je to jedna z nejkrásnějších vesnic na ostrově Lanzarote a celé její působivé prostředí rozhodně stojí za návštěvu.

Stejně jako ostatní místa na ostrově byla i Haría často místem invaze a útoku pirátů. Asi nejvíce zničující byl ten v roce 1586, kdy téměř všechny palmy shořely. Klasicistní budovy na náměstí Plaza de la Constitución pocházejí z 19. století. Od 50. let minulého století město trpělo vylidňováním, za vlády generála Franca se mnoho lidí odstěhovalo do Jižní Ameriky. Dodnes zde můžete vidět opuštěné domy z tohoto období.

Centrem obce je dlouhé náměstí Plaza León y Castillo s vavřínovými a eukalyptovými stromy. Na východním konci náměstí stojí kostel Iglesia de Nuestra Señora de la Encarnación, který byl nově postavěn v roce 1956 po těžké bouři, která ho zničila. Dnes je z něj moderní farní kostel. V blízkosti náměstí Plaza de la Constitución je řemeslnické centrum Taller Municipal de Artesania, kde se vyrábějí podle staré tradice výšivky, košíky a pláště.

Na církevní svátek San Juan (24. – 27. června) jsou umístěny na ulicích barevné koberce z mnoha květů a listů, které vytvářejí nejrůznější barevné vzory. Přes den můžete pozorovat lidi při práci na obrazcích, které další den zničí procesí se svatým Janem.

Na místním hřbitově se nachází hrob velkého umělce a ochránce přírody na ostrově, Césara Manrique, který zde 25. září 1992 ve věku 73 let zemřel při automobilové nehodě.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .