0
0

Malé středisko Guime se nachází ve vnitrozemí ostrova, 8 km od hlavního města Arrecife. V obci je k dispozici supermarket, obchody, restaurace a bar. Přestože má Guime pobřeží menší než okolní střediska, nachází se zde jedna z největších rezidenčních zón na Lanzarote, která je situovaná na pláži Honda.

Jedinečnou atrakcí ostrova Lanzarote je národní park Timanfaya. Představte si měsíční krajinu, plnou kráterů, jejíž plocha je pokryta ztuhlými výrony lávy a škvárovými poli. Pouze autobusy mohou absolvovat projížďku národním parkem, kde návštěvníky stále udivuje na 50 čtverečních kilometrech země obraz nekonečného zpustošení, k němuž došlo 1. září 1730.

Vedle parku patří k nejnavštěvovanějším místům ostrova Lanzarote Jameos de Agua, jeskyně, vzdálené 250 metrů od mořského pobřeží. Ze vzniklých jeskynních prostor udělal César Manrique „jedno z nejkrásnějších míst na světě“. Při výbuchu vulkánu Corona vytekla horká láva, která na povrchu vychladla, ale pod ním se sunula dál, vymlela starší čedičové podloží, nakonec odtekla, a zbytek už stojí za návštěvu! V jezeru se slanou vodou se skrývá vzácný krab albino, na hladinu dopadají sluneční paprsky kruhovitým otvorem ve stropu jeskyně a vytvářejí úžasný světelný efekt.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .