0
0

Na jihozápadě ostrova Tenerife se ve vnitrozemí rozkládá malé a velmi půvabné městečko Guía de Isora. Od pobřeží je vzdáleno asi 9 km, ale jelikož vyrostlo na svahu kopce, nabízí se z něj nádherný výhled na ostrov La Gomera. Městečko je významným administrativním a zemědělským centrem kraje i důležitou dopravní křižovatkou.

Guía de Isora společně se sousedními městečky Santiago del Teide a Adeje tvoří oblast nazývanou Comarca de Isora. V městečku Guía de Isora žije v současnosti okolo 20 tisíc obyvatel, kteří se živí převážně zemědělstvím a chovem dobytka. Pěstují se zde především mandlové stromy, rajčata a brambory. Místní svá terasovitá políčka zavlažují dešťovou vodou, filtrovanou přes skálu a podzemní bazén.

Samotné městečko si stále uchovává svůj původní ráz a tradiční kanárskou atmosféru. Kulturní a historické centrum se rozkládá v blízkosti hlavní městské dominanty a tou je kostel Nuestra Seňora de la Luz, který byl postaven v 17. století. Kompletního dokončení se však dočkal až v roce 1738. Svatostánek se může pochlubit propracovanou řezbářskou výzdobou a krásnými malbami. K vidění je zde například malba s názvem Kristova smrt (Cristo de la Dulce Muerte), Panna Marie (Nuestra Seňora de la Luz), dále také výjevy z Očistce, Zvěstování, San Jerónimo a další.

Kostel Nuestra Seňora de la Luz sousedí s malým náměstíčkem, které je lemováno spoustou kaváren lákajících k ochutnávce tohoto lahodného nápoje. Když se na chvíli zastavíte a usadíte se do stínu stromů, můžete si dokonale vychutnat úžasnou romantickou atmosféru tohoto místa. Kostel, přilehlé náměstí i několik uliček z něj vycházejících bylo prohlášeno za kulturní památky.

V centru Guía de Isora na návštěvníky čekají také restaurace nabízející typickou kuchyni, množství malých obchůdků s nejrůznějším zbožím. Nakoupíte zde jak potraviny, tak i suvenýry, z nichž nejoblíbenější jsou parfémy nebo vonné esence. Městečko tak nabízí vše, co je třeba k pohodové dovolené. Samozřejmostí je atraktivní ubytování a dobrá infrastruktura.

Nedaleko za městem se rozprostírají nádherné borové lesy, které jsou vděčným cílem procházek. Náročnější turisté se mohou vydat dále do vnitrozemí, kde na ně čeká Národní park Teide s nejvyšší horou Pico de Teide. Dalšími zajímavými cíly výletů mohou být kaňony Tágara, Erques, Niágara Canyon a Guaría. Pěší turistika je ideální pro poznání místní rozmanité flóry a fauny. Z Guía de Isora je to kousek i do chráněné přírodní rezervace Las Cañadas del Teide, která ukrývá malebné vesničky, jako je například Masca.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .