0
0

Na slunečném španělském pobřeží Costa Blanca se rozkládá obec Guardamar del Segura, které se často říká také zkráceně Guardamar. Leží v autonomní oblasti Valencie, v provincii Alicante, u ústí řeky Seguro do Středozemního moře. Toto letovisko je ideálním místem pro strávení pohodové a ničím nerušené dovolené u moře.

Okolí letoviska bylo ve 20. století osázeno smrkovými lesy a to hlavně proto, aby se zabránilo postupu písečných dun do města.

Guardamar je typickým španělským městečkem, kde najdete četné obchůdky se suvenýry, potravinami a dalším zbožím, je zde také supermarket, bary, diskotéky a restaurace lákající k ochutnávce místních specialit.

Pobřeží je zde lemováno jedněmi z nejkrásnějších pláží ve Španělsku. Pro svou čistotu a vybavení jsou každoročně oceňovány modrou vlajkou EU. Pláže jsou tvořeny jemným bílým pískem a jsou dostatečně rozlehlé, proto zde není nikdy přelidněno.

Letovisko Guardamar je známé také svými blešími trhy, které se zde konají pravidelně každou středu. Výhodně zde nakoupíte oblečení, ovoce, zeleninu, kůže, obuv, kabelky, lůžkoviny, záclony a spoustu dalších věcí.

Asi 40 km od Guardamaru je vzdáleno město Alicante a Murcia, které jistě stojí za návštěvu. O něco dále se pak rozkládá historická Cartagena.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .