0
0

Na východním pobřeží ostrova Fuerteventura leží malé přístavní město Gran Tarajal, které se rozvinulo až v posledních letech a stalo se významným obchodním centrem. Žije zde asi 4 000 obyvatel a je tak druhým největším městem na ostrově.

Hned u vjezdu do města uvidíte přístav a nádherně položený městský park s mnoha kanárskými datlovými palmami. Na Fuerteventuře nenajdete nikde jinde takové místo, kde je k vidění tolik datlových palem. Velmi pěkná je také kašna, která je ozdobena kamennými mořskými koníky, kterým probublává z úst voda. Je to útočiště pro ty, kteří hledají klid, a mohou zde načerpat nové síly.

Velké návaly turistů jsou ještě daleko od města, takže návštěvníci si tu stále ještě mohou vychutnat zvláštní kanárskou atmosféru. Malá plážová promenáda je krásně osázena zelení a najdete tu i kamenné lavičky ozdobené kachlíky. Tato místa navštěvují zejména místní lidé, kteří se zde setkávají ve stínu palem, aby si spolu chvilku popovídali.

Na plážové promenádě je i pár velmi útulných restaurací, známých svými lahodnými rybími pokrmy. Noční život se odehrává v několika barech a v plážové diskotéce Pub Roma, velmi oblíbené zejména u mladých. V centru městečka je mnoho malých obchodů, které jsou rozděleny do dvou rovnoběžných ulic, a které lákají k nakupování.

V přístavu můžete vidět řadu jachet a také loďky místních rybářů. Pláž s tmavým pískem, Playa Gran Tarajal, téměř výhradně navštěvují místní.

Jedna z mála pamětihodností v městečku, vystavěná za pomoci jednoho bohatého emigranta, je kostel Nuestra Seňora de la Candelaria, který se nachází v centru města.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .