0
0

O rivalitě kanárských ostrovů mezi sebou bylo již popsáno určitě hodně stran. Ten, kdo však nežil na kanárech, nepochopí, jaká až může být rivalita mezi hlavními městy obou kanárských provincií, tedy mezi Las Palmas a Santa Cruz de Tenerife,

Soupeření se odehrává ve všech oblastech a tedy i v té, pro ostrovy nejvýznamnější, tedy v turistice.

Za prvních osm měsíců letošního roku přijelo na Tenerife celkem 2.957.747 turistů, což je o 878.585 více než na Gran Canaria. Tento ostrov navštívilo „jen“ 2.079.162 turistů, což je o 29,7 % méně Tenerifu.

Celkově na kanáry přijelo od prvního ledna do posledního srpna 7.699.348 turistů a zdá se tak, že může být pokořen rekord starý více než 10 let.

Příčinou tohoto stavu mezi Gran Canaria a Tenerife může a podle mého názoru je fakt, že turistický zákon zakazuje na všech ostrovech od roku 1999 zákaz stavby jiných hotelů než čtyřhvězdičkových. Tím se tak de facto konzervuje stav, který vyhovuje Tenerife, kde je této čtyřhvězdičkové ubytovací kapacity, o mnoho více žádané mezi turisty, nepoměrně více. Hodně se v posledních letech spekulovalo o tom, že zákon, resp. příslušný paragraf, bude zrušen, ale nestalo se tak a to především vlivem administrativy vlády Paulina Rivera, bytostného Tenerifana. Na Gran Canaria se nyní pod „vlajkou“ prezidenta ostrovní vlády José Miguel Bravo de Laguna organizuje politický blok, který si klade za cíl tuto nespravedlivou část v zákoně na podzimním zasedání kanárského parlamentu odstranit.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .