0
0

Ostrov Gran Canaria je nejrozmanitějším ostrovem celého souostroví. Často se o něm mluví jako o miniaturním kontinentu, a to nejen díky různorodosti krajiny a prostředí, ale také klimatu. Pokud se při návštěvě Gran Canarie necháte unášet svou fantazií, budete mít pocit, jako byste místo jednoho ostrova navštívili 3 kontinenty. Afriku vám připomenou písečné duny Dunas de Maspalomas, hornaté vnitrozemí a sladkovodní nádrže, jako by se nacházely v kontinentální Evropě, a hluboké kaňony ve vás mohou evokovat Ameriku.

Nebyly by to Kanárské ostrovy, aby se zde nezvedal skalnatý sopečný vrchol. Ten, na ostrově Gran Canaria, se jmenuje Pico de las Nieves. Jeho úbočí klesá k oceánu a je protnuto četnými kaňony. Ostrov dělíme na dvě klimatické zóny. Sever je úrodnější a vlhčí, jihu vládne sucho a horko. Vlastně se dá říci, že celý ostrov je poměrně dost rozmanitý.

Gran Canaria je třetí největší ostrov Kanárského souostroví, zároveň je jedním z nejoblíbenějších a tedy i nejživějších turistických cílů této oblasti. Hlavním městem je Las Palmas. Rozmanitou krajinu tvoří jak písečné duny, které si můžete vychutnat z velbloudího hřbetu, přímořské palmové a borovicové háje, tak vnitrozemské horské lesy. Díky příznivému podnebí se zde daří dokonce i banánovníkům. Nejlákavější podívanou nabízí botanická zahrada Palmitos Park – umělá oáza v kaňonu nedaleko Playa del Inglés, kde rostou mj. vzácné orchideje.

Dalším zastavením bude zajisté malebný přístav Puerto de Mogan. Je to vskutku malebné městečko, kde se setkáte s pravými kanárskými obyvateli a dá se tu v mnoha příjemných restauracích opravdu dobře najíst. Lidé na Gran Canarii jsou pohostinní a váží si zde turistů. Je to ostrov, kde jistě také narazíte na nejrůznější suvenýry a španělské speciality. Nenechte si ujít návštěvu botanické zahrady Jardin Canario u městečka Tafira Alta (jihozápadně od Las Palmas). Vstup zdarma, k vidění veškerá původní flora.

Jachtařům se nabízejí dva nejznámější přístavy – Puerto Rico a Puerto Mogán. Najdete zde jak školy pro jachtaře, tak i pro potápěče. Puerto Mogán je i rájem rybářů, poněvadž jsou zde silné mořské proudy, které rybám přinášejí potravu. Ideální podmínky na Grand Canarii najdou příznivci golfu. Kanárské ostrovy nabízejí jak možnost uspořádat si vlastní golfový turnaj, tak si i jen rekreačně zahrát. Golfová hřiště na Gran Canaria – Feal Club de Las Palmas (18 jamek), Maspalomas Golf (18 jamek).

Horkým favoritem na ubytování na tomto ostrově je ubytování ve vnitrozemí, v útulně zařízených jeskyních, nebo venkovských hotelech a domech, které vzniklo z podpůrných fondů EU.

Playa Amadores

Pláž s bílým pískem lemovaná rozličnými obchůdky a restauracemi má pověst jedné z nejkrásnějších na celé Gran Canarii. Playa Amadores se nachází nedaleko střediska Puerto Rico. Zvláštností je, že pláž umístěná mezi skalisky byla vytvořena uměle, tak aby splnila požadavky i náročné klientely.

Playa del Ingles

Nejdelší pláž na ostrově a stejnojmenné středisko uprostřed Maspalomas. Playa del Ingles je díky svým půvabům nejnavštěvovanější pláží Gran Canarie. Multifunkční centrum Jumbo umístěné přímo na pobřeží poskytuje pestrou škálu služeb.

Ostatní místa, která rozhodně stojí za vidění:

Las Palmas

Při návštěvě Las Palmas rozhodně doporučujeme zaplatit si vyhlídkový turistický autobus. Vyjíždí z hl. nádraží a odtud vás zaveze na všechna místa, která stojí za vidění. Navíc můžete klidně vystoupit, místo si prohlédnout a nastoupit (s toutéž jízdenkou) na další autobus. Ten jede v 30 až 120 minutovém intervalu (dlouhý interval je po poledni – na oběd).

Historické město Telde

situované 13 km jižně od Las Palmas je druhým největším na celém ostrově. V minulosti bylo sídlem krále prapůvodních kanárských obyvatel Guančů, na tyto doby upomíná například areál Cuatro Puertas. V Telde stojí malebná bazilika San Juan Bautista, za zmínku stojí i nejširší pobřežní pás na Gran Canarii s mnoha různorodými plážemi (například Hombre, Melenara atd.).

Artenara

Nádherné místo s kanárskou atmosférou a nádhernou přírodou. Cesta vede přímo z hlavního města autobusem. Nachází se tu přímo na skále vybudovaná restaurace, odkud je úžasný výhled na okolní zalesněné kopce a menší horská jezera.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .