0
0

Gran Canaria je nejznámějším ostrovem ze všech Kanárských ostrovů, každoročně ho navštíví téměř 3 miliony turistů. Má plochu 1560 km² a po ostrovech Tenerife a Fuerteventura je třetí největší Kanárský ostrov.

Z hlediska počtu obyvatel, na Gran Canarii jich žije asi 830 tisíc, je druhým nejobydlenějším ostrovem. Téměř kruhový ostrov má průměr asi 50 kilometrů a pobřeží dlouhé přibližně 236 km. Hlavním městem je Las Palmas de Gran Canaria.

Nachází se asi 210 km západně od pobřeží jižního Maroka, v Atlantském oceánu. Stejně jako všechny ostrovy ze souostroví, je i tento vulkanického původu. Nejvyšším vrcholem na ostrově je 1949 metrů vysoká, zaniklá sopka Pico de las Nieves. Orientačním bodem Gran Canarie je ale 1813 metrů vysoký Roque Nublo.

Rozmanitost krajiny je zde opravdu veliká, od oblastí pouštních dun až po téměř 2000 metrů vysoký horský masív v centru ostrova. Zvláštností ostrova Gran Canaria je barrancos, paprskovitě tvarovaná, z centrálního pohoří až dolů k pobřeží dosahující, hluboce se zařezávající a většinou vyschlá koryta řek.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .