0
0

Gran Canaria patří beze sporu mezi jedny z nejznámějších a tedy také turisticky nejnavštěvovanějších ostrovů Kanárského souostroví. Rozkládá se na ploše velké přibližně 1560 km2 a jeho hlavním městem je město Las Palmas de Gran Canaria, které je zároveň osmým největším městem celého Španělska. Ostrov Gran Canaria doslova žije turistickým ruchem, ročně ho totiž navštíví až 2 milióny turistů z celého světa. Není tedy divu, že zde najdete opravdu velké množství nejrůznějších zajímavostí, historických památek i zábavných atrakcí. Turisty, na tento ostrov ale lákají především pohádkové pláže, zdejší příjemné klima a krásná, i když místy velice rozmanitá příroda.

Mezi zdejšími domorodými obyvateli, se o Gran Canarii často mluví ne jako o ostrovu, ale o maličkém kontinentu. Díky místní různorodé krajině a nestálému klimatu, totiž velice rychle můžete získat pocit, že jste během svých cest navštívili hned 3 kontinenty najednou. Velké písčité duny – Dunas de Maspalomas, Vám svým vzhledem a podnebím připomenou Afriku, sladkovodní nádrže, které se zde nacházejí v hornatém vnitrozemí, zase připomínají Evropu a hluboké nádherné kaňony nespoutanou Ameriku. Pokud jste tedy vždy chtěli navštívit některý z těchto kontinentů a nikdy se Vám to nepodařilo, na ostrově Gran Canaria se Vám tento sen může velice rychle splnit.

Nejatraktivnější pláží na ostrově je pláž del Inglés. Nacházejí se na ní totiž velké a nádherné písčité duny, které díky zdejšímu přímořskému větru téměř každou hodinu změní svůj tvar. Svou dovolenou na Gran Canarii ale můžete samozřejmě pojmout také aktivně. Jsou zde skvělé podmínky například pro tenis, golf, vodní sporty i odpočinkový rybolov. Milovníci adrenalinu, pak mohou vyzkoušet třeba jízdu na terénních motokárách, let na padáku či rogalu nebo vyrazit na túru do hor. Dáváte-li však přednost zaslouženému odpočinku, poslouží Vám k tomu nejen zdejší pláže, ale také obrovské množství bazénů, které najdete v téměř každém zdejším letovisku.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .