0
0

Pokud toužíte po dovolené, kde spojíte relaxaci a koupání v přímořském letovisku se skvělým golfem, bude pro vás Španělsko to pravé. Tato země totiž není známá pouze nekonečnými plážemi, nádherným mořem, flamengem a býčími zápasy, ale také skvělými možnostmi golfového vyžití.

Golf se ve Španělsku hraje s opravdovou vášní, se španělskou kulturou je tento sport spojen již několik desítek let.

Rozvíjet se zde začal v roce 1950, kdy se pro něj nadchlo pár španělských aristokratů. V té době se v celém Španělsku nacházelo asi deset golfových hřišť. V roce 1956 proběhl například golfový turnaj, kterého se účastnila vrchnost, kde nechyběl Princ d´Oreléans Bourbon, bratranec Conde de Barcelona nebo Franco, který byl uchazečem o španělský trůn.

Turistům a běžným lidem začal být golf přístupný až po roce 1960, kdy došlo k rozvoji v tomto odvětví. V dnešní době si může golf zahrát naprosto kdokoliv, kdo o něj bude mít zájem.

Největší koncentrace golfových hřišť je v blízkosti pobřeží, v turisticky oblíbených oblastech, jako je Costa del Sol, Costa Brava, Costa Blanca, Costa del Maresme a další. Všechna golfová hřiště jsou snadno dostupná, takže si od moře můžete odskočit zahrát.

Na své si přijdou golfoví profesionálové, ale i začátečníci, kteří ještě kouzlu tohoto sportu tak úplně nepropadli. V areálech nechybí samozřejmě veškerý související servis včetně golfových akademií, kde se můžete přihlásit do kurzu pod vedením profesionálního hráče. V restauracích bude postaráno o vaše hladové žaludky a ve wellness centrech o zmožená těla.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .