0
0

Ve vodách Atlantského oceánu se na ploše 845 km2 rozkládá ostrov Lanzarote, který je nejsevernějším a nejvýchodnějším ze všech Kanárských ostrovů. Jeho tvář v minulosti formovala silná sopečná činnost, proto dnes jeho povrch na mnoha místech připomíná měsíční krajinu. Právě unikátnost zdejší krajiny je jednou z věcí, které na ostrov přitahují davy turistů.

Právě na Lanzarote je nejvíce patrná blízkost vyprahlé Afriky, břehy „černého“ kontinentu jsou vzdáleny pouhých sto kilometrů. Neopakovatelnou krásu místní přírody dokazuje i fakt, že bylo v roce 1993 celé Lanzarote zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO a vyhlášeno chráněnou přírodní rezervací. Stopy sopečné činnosti, která ostrov formovala před tisíci lety, jsou patrné dodnes. Například v národním přírodním parku Timanfaya je k vidění lávové pole, které vzniklo během sopečných erupcí v letech 1730 – 1736. Pokud se vydáte na prohlídku ostrova s průvodcem, dokáže vám, jak je zdejší podzemí stále ještě činné. K ostrovu Lanzarote patří také Chinijské souostroví situované severně, které je unikátním přírodním parkem.

Ostrov Lanzarote je o dost klidnější než ostatní ostrovy spadající do Kanárského souostroví. Ještě před pár desítkami let bylo hlavním způsobem obživy místních obyvatel zemědělství, chov dobytka a také rybolov. V současnosti pochází většina zisků Lanzarote z cestovního ruchu. Lidé sem přijíždějí za koupáním, relaxací na plážích, poznáváním, ale také za sportovním vyžitím. Na ostrov se často pořádají golfové zájezdy, tento sport totiž skvěle těží z lanzarotského vulkanického terénu. I když bylo na ostrově zatím otevřeno jen jedno golfové hřiště, profesionální i amatérští hráči si zde přijdou na své a dovolená na Lanzarote pro ně bude tím pravým.

Jediný golfový areál, který se na Lanzarote nachází, nese název Golf Costa Teguise a rozprostírá se na úpatí starého vulkánu, v blízkosti turistického střediska Costa Teguise. Hráči si mohou během hry užívat překrásných výhledů na vody Atlantiku a kochat se typickou ostrovní krajinou. O design tohoto osmnáctijamkového hřiště par 72 o délce 5842 metrů se zasloužil architekt John Harris, který umně využil vulkanického podloží a jednotlivé části hřiště rozmístil mezi rozdílné lávové útvary. S výstavbou hřiště se začalo v roce 1978 a slavnostně otevřeno bylo o dva roky později.

Hřiště v Costa Teguise ohromí hráče barevným kontrastem mezi červenočernou lávou, azurovými vodami moře a zelení hracích ploch. Jedinečnou kulisou je nedaleký horský masív. Při prvním pohledu na hřiště vás napadne, že jde o svěží oázu uprostřed nehostinné pouště. Hřiště je totiž osázeno třemi tisíci palmami, což je neskutečné množství. Doplňují jej také četné kaktusy a fíkovníky.

V minulosti již zdejší golfové hřiště několikrát hostilo golfové turnaje s mezinárodní účastí. Skvělý zážitek ze hry si odnesou jak pokročilí, tak i začínající golfisté. Členitý terén a nejrůznější vulkanické útvary na hřišti však vyžadují přesnou a velmi soustředěnou hru. Golfisté mohou na zdejších 18 jamkách hrát individuálně i ve skupinách, kdo má zájem, může se přihlásit do školy golfu nebo krátkého kurzu pod vedením zkušených hráčů. Po náročné hře si můžete zajít odpočinout do stylové restaurace El Palmeral, která je situována na vulkanických terasách nad mořem.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .