0
0

Po mém návratu z Malty zde je jasné,že příští výlet poletím společně s ženou do podobné destinace. Nabírám další zkušenasti na oblíbených stránkách Akcniletenky,com a zanedlouho se sama nabízí možnost navštívit moji oblíbenou Gironu a také pobřeží Costa Brava. Samozřejmě využívám první možnosti akce společnosti Rainair z Bratislavy do Girony a rezervuji ubytování v oblíbeném letovisku Lloret de Mar pomocí oblíbeného srovnávače cen hotelů zde

Plán výletu :

18.05.2010 Odlet dopoledne z Bratislavy do Girony

Ubytování Girona Hostel.Odpolední a Večerní prohlídka Girony.

19.5.2010 odjezd z centra a půjčení auta na letišti v Gironě a odjezd do Lloret de Mar.

Nákup potravin a ubytování V Lloret de Mar. Prohlídka města.

20.5.2010 celodení výlet do národního parku Montseny.

21.5.2010 celodenní výlet Tossa de Mar – pobřeží Costa Brava – Roses.Návštěva ptačí reservace u Pescador.

22.5 2010 celodenní výlet na Montserrat.

23-25.5.2010 ubytování V Lloret de Mar hotel Bolero Park zde

23.5 2010 koupání

24.5 2010 koupání

25.5.2010 odlet z Girony do Bratislavy.

Rozpočet výletu :

Ceny jsou průměrné na 1 osobu

Letenky : BTS – GRO 6 Eur

GRO – BTS 6 Eur

Letenky na osobu celkem 12 Eur

Vše opět použitím v té době bez poplatkové karty při placení letenek a pouze s

příručním zavazadlem do 10 kg.

Pojištění na cestu: 7 dní 5 Eur

Ubytování Girona 1 * Hostel se snídaní 16 Eur

Ubytování 4 noci 3* apartmán bez stravy 18 Eur

Ubytování 2 noci 4* apartmán bez stravy 12 Eur

Ubytování celkem 46 Eur

Půjčení vozu na 6 dní s plnou nádrží a pojištěním 240 EUR. 80 Eur na osobu.

půjčení auta za výhodnou cenu zde

Jízdné : Brno Bratislava na osobu 8 Eur

Jízdné letiště GRO – centrum a zpět 8 Eur

Jídlo a ostatní cca 50 Eur

Celkový rozpočet cca 210 Eur na osobu

Výhodou tohoto výletu je, že lety tam i zpět jsou ve vhodných časech a odpadá tak

nocování na letišti. Hodně také pomahají moje zkušenosti získané z předchozího

výletu : Majorka – Girona – Bergamo za 5 dní čtěte zde.

Abychom však nebyli odkázáni pouze na místní dopravu, rozhodujeme se že si poprvé v životě budu půjčovat auto v půjčovně.

1.den

jako již tradičně vyrážíme asi 5 hodin před odletem z Bratislavy a bez využití Slovenské dálnice přijíždíme k centru Ikea. Zde necháváme jako obvykle stát auto po celý týden. ( aktuálně není možné ). Vybaveni jen příručním zavazadlem doporučených rozměrů pro Ryanair 50-40-20 a max do 10 kg rychle procházíme kontrolou. Jako obvykle několik pasažerů musí doplácet za zavazadla. Většina má problém především s hloubkou. Některé kufry totiž mají tvrdé hrany a rozměr např 22 cm. V tom případě je do kontrolní klece nelze dostat a i když další rozměry jsou

evidentně menší,tak obsluha je nekompromisní. Rady tedy zní. Co největší kufr uvedených rozměrů s měkýmy hranami. Nám se již po několikráté osvědčil kufr z Tesco Arundel M http://www.akcniceny.cz/detail/kufr-arundel-s-604946/ . Má i s kolečky rozměry 52-40-22 ale má měkké hrany a vždy jsme ho do klece dostali. Navíc je velemi lehký a dá se následně rozšířit. Následuje klasický let s prodejem losů a všeho možného a po dvou hodinách přistáváme v prosluněné Gironě. Díky zkušenosti z předchozího výletu již vím kam jít a tak jsme za 10 min již na nástupišti autobusů směr centrum.Odjezdy autobusů můžete najít zde. Za 3,30 euro kupujeme zpáteční jízdenky, abychom zítra přijeli vyzvednout auto do místní autopůjčovny. Je to především z ekonomických důvodů. Ve většině případů se vyplatí půjčovat auto letišti.

Nádraží se nachází cca 200 m od východu z letiště .

Po východu z příletové haly je nutno jít doprava .Jízdenky se prodávají přímo u prvního nástupiště. Odjíždí odsud i další autobusy např.do Barcelony.

Cesta do centra Girony trvá cca 45 min. Ubytování máme objednané v prověřeném hostelu přímo v centru Equity Point Girona . Hostel se nachází asi 15 min pěšky od autobusového nádraží. Jedná se o nejlepší hostel ze všech kde jsem dosud byl.

Přestože se již setmělo vyrážíme do večerního města na obhlídku osvětlených památek. I po 20 hodině je krásně teplo. Ideální na večerní procházku uličkami židovské čtvrti, v okolí místní university i po hradbách. Nádherná je i místní osvětlená katedrála.

Na hostel se vracíme po 23 hodině. V kuchyňce si ještě děláme večeři a pak dobré vínko na terase na střeše hostelu s výhledem na Gironu.

2. den

ráno jako obvykle Opravdu bohatá snídaně dokonce i ovoce a zelenina .Výborná káva , 5 druhů čajů, 3 druhy džusů atd,atd. Opravdu super a jak dlouho to vydržíte. Proti snídani v Londýnském hostelu ( více zde ) úplné All inclusive. . Využíváme místní bezplatné úschovny zavazadel a opět vyrážíme do centra Girony. Tentokrát si vybírám prohlídkovou trasu podle mapy , kterou jsem dostal v hostelu. Trasa vede po místních hradbách a to doslova. Na hradbách jdete po úzkém chodníčku a postupně procházíte jednotlivéstrážní věže. S každým dalším krokem se otevírají nové a nové pohledy na Gironu. Opět nebe bez mráčků a teplota nad 25 C. Nejzajímavější část cesty po hradbách je až na samém vrcholu,kde se nachází zahrady. Obrovské kaktusy, kvetoucí rostliny a palmy. Ve srovnání s výletem na podzim je nyní samozřejmě mnohem více rozkvetlých rostlin a tím více zelené barvy . Na podzim potěší především dostatek slunce proti ČR. Mohu tedy na 100% říci , že právě tato období jsou pro návštěvu Girony nejvýhodnější.

Po obědě v místní pizzerii se vracíme do hostelu a odjíždíme na letiště vyzvednout naše nové auto.

Po příjezdu na letiště trochu s obavami se stavíme do fronty autopůjčovny a čekám zda vše proběhne bez problémů. Půjčení jsem objednal asi měsíc před odjezdem podobně jako s ubytováním mám pouze vytisknutý email s potvrzením . Obavy jsou zbytečné. Předkládám řidičák,pas a kreditní platební kartu. Do smlouvy doplňujeme platbu za doplňkové pojištění nulové spoluúčasti,pojištění skel a pneu a doplácíme za plnou nádrž. Auta se většinou vyzvedávají s plnou nádrží a vraci s minimem paliva . Za zbylé palivo půjčovna peníze nevrací. Při půjčení vozu na méně než 3 dny je někdy možno vrátit vozidlo s plnou nádrží zpět a v tom případě neplatíte palivo v půjčovně. Dva podpisy na smlouvě a dostáváme klíčky s popisem kde auto stojí zaparkované. Zde v Gironě mají parkoviště přímo naproti příletové haly cca 200m.

Vybrali jsme si velkoprostorové auto typy VW Caddy,se kterým jezdím doma a po příchodu k autu jsme zjistili , že máme úplně nový vůz Fiat Doblo 1,6 HDI s max výbavou.Najeto necelých 1500 km. Vše voní novotou. Pro mě novinka na vyzkoušení je start,stop systém a kompletní PC. Jediné co není je tempomat. Každopádně obrovská spokojenost. Od té doby jsme půjčovali podobné vozy asi 5 krát,ale první zůstává stále nejlepší.

Zapojujeme nově koupenou navigaci ,nastavujeme adresu z voucheru z hotelu a odjíždíme směr pobřeží Costa Brava. Jízdu s navigací jsem si oblíbil a hlavně v zahraničí vám dokáže ušetřit spoustu času i peněz. Například zde ve Španělsku je mnoho silnic vedoucích téměř vedle sebe a jedna bez poplatku a druhá s poplatkem.

A rozhodně se neušetří mnoho času navíc použitím té s poplatkem a naopak silnice bez poplatku jsou mnohem lepší než silnice v ČR.

Výhodou navigace je ,že se při jízdě můžete kochat okolím a nemusíte se bát,že zabloudíte. Nevýhodou je,že vás vždy dovede tak kam jí zadáte. A pokud máte na voucheru špatnou adresu pak dojedete určitě špatně. Skončili jsme na úzké uličce mezi rodiinými vilkami vysoko nad střediskem Lloret de Mar a po chvíli hledání je jasné,že tady žádný hotel není. Nezbývá než hledat pomoc u místních. Bereme náš voucher a názvem hotelu a ptáme se. Bohužel hotelů podobného názvu je zde několik a tak nezbývá než se Podívat v počítači u jednoho z pomocníků. Po pár minutách nám nachází správnou polohu a zjišťujeme , že hotel je na druhém konci města. Po cestě se ještě stavujeme v marketu nakoupit jídlo a pití a po pár minutách přijíždíme k hotelu. Je ihned jasné , že nízká cena za ubytování je vykoupena velkou cca 1km vzdáleností hotelu od moře. My však máme auto a parkování u hotelu zdarma. Součástí apartmánů a hotelu je i pizerie a pochopitelně velký bazén. Apartmány jsou vybaveny vším potřebným a i když nábytek není úplně nejnovější ,je zde čisto . Tím ,že jsme dál od centra i velmi klidno. Hotel Els Llorers jako obvykle najdete zde. Odpoledne tedy trávíme odpočinkem u bazénu a plánujeme výlet na další dny.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .