0
0

Městečko Gata de Gorgos se nachází v autonomní oblasti Valencie, na prosluněném španělském pobřeží Costa Blanca. Příjezd sem je umožněn po kvalitně vybudovaných silnicích, nachází se zde železniční stanice i autobusové nádraží. Pravidelné autobusové linky zajišťují spojení s okolními městy. Navíc tudy projíždí tzv. Limón express, který přepravuje turisty mezi městy Dénia, Benidorm a Alicante.

Návštěvníkům je zde k dispozici vše, co potřebují ke strávení pohodové a příjemné dovolené – najdou zde restaurace, bary, diskotéky, kino, obchody i supermarkety. Na své si tak přijdou milovníci nočního života a zábavy. Architektonicky významnou stavbou v obci je budova kostela Iglesia Parroquial.

V okolí Gata de Gorgos se rozkládá velmi významná zemědělská oblast, pěstují se zde olivy, mandle, pomeranče a vinná réva. Městečko je však také ideálním výchozím bodem pro výlety k jeskyním u Benidoleig, k vinicím Llider a Jalon, nebo do přírodního parku Pargue Natural del Montgó, kde vyvěrá několik pramenů.

Městečko se proslavilo výrobou košů, košíků a všelijakými dalšími výrobky z rákosu, palmového listí či proutí. Překrásné jsou rovněž ručně vyráběné klobouky, židle, stoly a další kusy nábytku, na které zde narazíte téměř na každém kroku. Ne nadarmo bývá Gata de Gorgos někdy označována jako bazar Costa Blancy. Tradiční je rovněž výroba paličkované krajky a kytar. Před odjezdem ještě nesmíte zapomenout ochutnat místní likér „mistela“ vyráběný z muškátových hroznů. Za návštěvu stojí také města Alicante, Valencie nebo Jávea.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .