0
0

V severošpanělské Kantábrii se rozkládá významná historická obec Gama Bárcena de Cicero. Nejen ona, ale i mnohé další vesnice jako třeba Adal-Treto, Ambrosero nebo Moncalien nacházející se v okolí, uchovávají cenné náboženské dědictví a množství poutních kostelů. Gama Bárcena de Cicero je bohatá na rozličnou architekturu, najdete zde historicky významné barokní domy i kompletně dochované paláce, které patří mezi nejdůležitější v celé Kantábrii. K vidění jsou zde Cicerovy domy nebo zajímavý palác Alvarado.

Každý, kdo navštívil toho jedinečné středisko, byl okouzlen zdejší atmosférou a připadal si, jakoby se vrátil zpět v čase o několik staletí. Gama Bárcena si totiž do dnešních s dní dokázala uchovat své tajuplný historický ráz. V centru městečka však najdete také řadu restaurací, barů a obchůdků, kde můžete nakoupit potraviny i spoustu suvenýrů. V místě jsou vám k dispozici také veškeré služby.

Na své si zde přijdou také lidé, kteří rádi tráví dovolenou aktivně. V okolí Gama Bárcena de Cicero jsou totiž krásné cyklistické trasy a stezky pro pěší turistiku, například do Vidular nebo Miramar de las Marismas.

Gama Bárcena de Cicero se rozkládá asi jen 39 km východně od významného města Santander. Santander je hlavním městem Kantábrie, leží v široké zátoce a slouží jako přístav i rekreační turistické středisko. Najdete zde spoustu obchodů, vináren, restaurací a kaváren. V centru města stojí palác Palacio Real z 19. století postavený pro krále Alfonse XIII. a jeho ženu Victorii Eugenii. Palác není přístupný veřejnosti. Přibližně 9 km severovýchodně pak leží ještě městečko Santoňa.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .