0
0

Tato oblast se stala autonomní a obyvatelé hovoří vlastním jazykem – galicijštinou, jenž se velmi podobá portugalštině.

Galicie je proslulá nádhernou přírodou a zátokami, které jsou mnohdy přirovnávány k norským fjordům. Zátoky Arosa, Viga, Pontevedra, muros a Corcubion lemují západní pobřeží, kde panuje velmi proměnlivé počasí v důsledku vlivu bouřlivého Atlantiku.

Obyvatelé Galicie jsou potomky Keltů a pyšní se svou architekturou, která je charakteristická pro tento kraj. Některé venkovské domky pochází ze 17. století.

La Coruňa

Město leží na úzkém pruhu země oddělujícím dva zálivy. Na cípu poloostrova ční nad zahradou sv. Karla Herkulova věž, postavená na 56 metrů vysoké skále. Věž představuje ukázku římské stavby, z venčí byla obložena kamenem, aby se dlouho zachovala. Pro milovníky koupání jsou u města tři nádherné pláže s jemným pískem. Pláž Santa Cristina, Basstiagueiro a Riazor.

Lugo

Ve vnitrozemí Galicie leží krásné město Lugo, obehnané římskými městskými hradbami ze druhého století, měřícími celé 2 kilometry. Z těchto hradeb je možné obdivovat krásy starého města. Lugo je také známé díky své katedrále, jenž se stavěla celých šest století. V této oblasti je klima nejdrsnější z celé Galicie.

Santiago de Compostela

Galicie je navštěvována převážně kvůli městu Santiago de Compostela, jednomu z nejznámějších poutních míst na světě. Staré město, které bylo vyhlášeno městskou památkovou rezervací, se pyšní klášterem San Martín Pinario na náměstí de la Quintana Casa del Canonica, biskupským románsko-gotickým palácem Plaza de Espaňa nebo nemocnicí katolických monarchů Hostal de los Reyes Catholicos.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .