0
0

Ostrov Fuerteventura je nejvýchodnějším ostrovem Kanárského souostroví, které se nachází v Atlantském oceánu. Rozkládá se na ploše velké přibližně 1661 km2 a v dnešní době zde žije více než 90 000 obyvatel. Ostrov Fuerteventura byl vytvořen, stejně jako ostatní ostrovy v tomto souostroví, vulkanickou činností a to před více než 70 milióny let. Na rozdíl od ostatních, je však na tomto ostrově až neobvykle velké sucho, a tak je Fuerteventura právem tím nejteplejším z Kanárských ostrovů.

Turisty na tento ostrov lákají především zdejší nádherné a zcela přírodní pláže, které jsou dokonce považovány za jedny u nejkrásnějších pláží celého Kanárského souostroví. Najdete zde tedy téměř zlatobílý písek a křišťálově čisté moře tyrkysové barvy, které omývá někdy i několik kilometrů dlouhé pláže. Pokud se chystáte na dovolenou společně s malými dětmi, i jim se zde bude určitě velice líbit. Navíc je vstup do moře klidný a pozvolný, takže se o ně během koupání v moři nemusíte příliš strachovat. Jestliže pak patříte spíše mezi milovníky vodních sportů, na ostrově Fuerteventura, můžete vyzkoušet například i windsurfing, potápění či jiný podobný sport ze zdejší velice široké nabídky nebo navštívit zdejší akvapark – Baku water park, který se nachází nedaleko přístavního města Corralejo. I ti z Vás, kteří touží po objevování místní historie, si tu pak přijdou na své. Navštívit zde totiž můžete například jeden z celkem 38 větrných mlýnů, které se na ostrově dochovaly z dob, kdy bylo mletí obilí nejrozvinutějším zemědělským odvětvím tohoto ostrova.

I když se Fuerteventura stává rok od roku oblíbenějším ostrovem, a míří zde tedy stále více turistů, i přesto je Fuerteventura obrovským náporům návštěvníků uchráněna, a tak si zde můžete vychutnat svou příjemnou, klidnou a především ničím nerušenou dovolenou.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .