0
0

Ubytování je na ostrově Fuerteventura možné sehnat v každé cenové kategorii. Ať už v nějakém rekreačním domě nebo v pětihvězdičkovém hotelu, každý zde najde to, co odpovídá jeho vkusu a rozpočtu. Místní restaurace nabízí k ochutnání znamenitou kuchyni Kanárských ostrovů.

Kdo na dovolené onemocní, nemusí se bát. Na ostrově působí spousta lékařů. Při menším onemocnění ovšem stačí požádat o radu některou z lékáren, abyste ušetřili peníze za lékaře.

Ostrov nabízí několik rekreačních aktivit. Vybudovali tu například golfové hřiště s 18 jamkami a parem 70. Jsou zde i četné příležitosti k jízdě na koni, potápění, tenisu nebo surfování. Na ostrově najdete potápěčské školy, kde můžete získat cenné zkušenosti pod vodou.

Obzvláště zajímavé jsou na Fuerteventuře slavnosti na počest svatého patrona a ochránce. Konají se bohoslužby, průvody, hudební a taneční vystoupení. Obzvláště populární jsou noční bály, které jsou také nazývány verbenas.

Jízda autem je zde krásný zážitek, turisté často využívají autopůjčovny po celém ostrově. Silnice vedou přes vyprahlou krajinu a hory. Často můžete objevit u silnice jednu nebo i víc pruhovaných veverek. Jsou velmi důvěřivé a již si zvykly na lidi. V pobřežních oblastech stojí několik majáků z dávných dob námořních plaveb.

Určitě nevynechejte návštěvu muzea Země. Je umístěno v obci Lajares u vesničky La Oliva. Jedná se o jeskyni, která je ve své první části zpřístupněna pro návštěvníky. Ti k prohlídce vyfasují přílbu a lampu a nezbytnou podmínkou je pevná obuv.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .