0
0

Fuerteventura je druhým největším ostrovem Kanárského souostroví. Nabízí poměrně vyprahlou krajinu, která je skoro jako poušť, vyzařuje ale klid a pohodu. Ostrov má rozlohu asi 1660 km² a má necelých 80 tisíc obyvatel.

Kanárské ostrovy jsou součástí španělského území, a proto mají zvláštní postavení jako autonomní společenství s vlastním parlamentem a prezidentem.

Objevit Fuerteventuru je poměrně snadné. Není toho tady opravdu moc, ale přesto ostrov vyzařuje pohodu, kterou bychom si měli vychutnat. Rostlin je tu velmi málo, ostrov je jen velmi sporadicky porostlý zelení. Teprve po období dešťů, v únoru a v březnu, je všechno na krátkou chvíli přeměněno v rozkvetlé moře květin. Stromy tady najdete také jen vzácně, obvykle jde jen o datlové palmy.

Nejvyšší bod ostrova leží ve výšce 807 m, jedná se o vrcholek Pico de la Zarza.

Žádné pamětihodnosti ani nějaké přírodní zážitky vás na Fuerteventuře nečekají. Ostrov nabízí sportovní vyžití, relaxaci nebo procházky. Majitelé psů nemají na pláži bohužel žádnou šanci. Kdo sem vezme svého psa na dovolenou, musí zapomenout na pláž. Pobyt psů je totiž na pláži zakázán, což je také pravidelně kontrolováno místní policií.

Fuerteventura není daleko od Afriky. To znamená, že ostrov nabízí nespočet hodin slunečního svitu téměř po celý rok, v průměru to je asi 3000 hodin. Vzhledem k tomu, že doba letu není příliš dlouhá, nabízí se ostrov jako vynikající destinace pro rodiny s dětmi.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .