0
0

Fuencaliente, nejjižnější místo ze 14 obcí na kanárském ostrově La Palma, obývá asi 2 tisíce lidí. Najdete ho v provincii Santa Cruz de Tenerife, v nadmořské výšce 700 metrů a nabízí také několik zajímavostí.

Například kostel San Antonio de Abad (ze 16. století), pestře zdobené kanárské domky a vulkány na jih od města. Úrodný sopečný popel v okolí města podporuje vinařství a pěstování banánovníků na mnoha plantážích u moře.

Z obce se vám naskytne krásný panoramatický výhled na okolní Kanárské ostrovy, El Hierro na jihu a La Gomera na jihovýchodě.

Kolem Fuencaliente najdete důkazy o vulkanické minulosti ostrova. Asi 3 miliony let starý ostrov vystoupil z hloubky 4000 m mořského dna až do téměř výšky 6 km. Jižně od města si můžete prohlédnout například sopku San Antonio. Při její poslední erupci v letech 1677-8 byly pod obcí zality lávou posvátné prameny. Z tohoto důvodu bylo Fuencaliente (česky horké prameny) přejmenováno na Los Canarios. Dnes jsou oba dva názvy svobodně volitelné, čehož si můžete povšimnout na různých dopravních značkách.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .