0
0

Na jižním cípu ostrova, v nejjižnějším bodě hlavní silnice, která se klikatí dokola kolem celého ostrova, leží malá vesnička Fuencaliente (Los Canarios). Díky nadmořské výšce 700 metrů nejenom že panuje ve vesničce i uprostřed parného léta velmi příjemná teplota, ale současně hned nad vesnicí začíná pásmo rozsáhlých a hlubokých borovicových lesů, ve kterých je dostatečně vlhko pro růst hub, které ale kupodivu nikdo z místních nesbírá.

Těsně pod pásmem lesů se hojně vyskytují veliké kaktusy Tunera, jejichž kulaté a pichlavé plody na okrajích velkých plochých listů jsou uvnitř červené a sladké a znamenitě chutnají. O dalších pár stovek metrů níže se všude v zahradách i volně kolem silnice objevují v hojné míře pomeranče, citróny, mandarinky, avocado, papaja, mandle a výborné guayba, které vypadají jako malé žluté hrušky.

Vesnicí projíždějí každé ráno místní obchodníčci a nabízejí čerstvé ryby, ulovené dole na pobřeží. Pobřeží je černé a členité, vlny se tříští o skaliska, pláž je oblázková. Vedle sebe tu větru a slunci odolávají starý a nový maják (Faro Fuencaliente), dál na jih už je jen nekonečný oceán. Vesnička je také vyhledávána pro své léčivé horké sirné prameny.

Středisko Fuencaliente se nachází na jižním výběžku ostrova. Na pobřeží jsou nejkrásnější pláže ostrova. Krajina, typicky vulkanického původu, je charakteristická pěstováním vína a piniovými háji. Pobřeží, které lemuje středisko, je černé a členité, kde se vlny nádherně tříští o skaliska. Na nejbližší přírodní pláž La Zamora s tmavým pískem, která je vzdálena asi 1 km, vede zpevněná cesta podél banánovníkové plantáže. Možnost četných výletů po okolní krajině, to vše promění vaši dovolenou v neopakovatelný zážitek.

Tip na výlet

Parque Nacional de la Caldera de Taburiente

Park stojí za to vidět, zvláště pokud máte rádi zeleň a toužíte si vychutnat alespoň kousek nedotčené přírody. La Caldera de Taburiente je masivní kráter vytvořený sopečnou činností. Národním parkem je toto místo od roku 1954.

Zajímavost

Věděli jste, že z Kanárských ostrovů se nejlépe sledují hvězdy na noční obloze? Je to logické, bývá tu často úplně čistá obloha. Observatoř v parku je jedním z míst, kde se na Kanárských ostrovech sledují hvězdy.

Když se v restauraci mluví o Fuencaliente, tak se mluví o vínu malvasia (druh), jehož hrozny vyrostly přímo na stráních nedalekých sopek San Antonio a Teneguia. Ve zdejších sklípcích můžete ochutnat a koupit mnoho druhů vín. Místní tvrdí, že červené ‚tinto Negramol‘ je nejlepší, že má jiskru z ohně země.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .