0
0

V galicijské správní oblasti Rías Altas se na pobřeží Lugo rozkládá malebná obec Foz, která se může pyšnit jak přírodním tak i historickým bohatstvím. Turisty sem přitahují zejména krásné písečné pláže a koupání v Atlantském oceánu. V obci s 10 tisíci obyvateli najdete četné obchody, supermarket, restaurace i bary. Pro turisty je zde přichystáno kvalitní zázemí v podobě ubytovacích kapacit.

Foz se může pyšnit nesčetnými písečnými plážemi, které lákají k relaxaci, vodním radovánkám a nejrůznějším sportům. Pláže mají pozvolný vstup do moře, proto jsou vhodné pro rodiny s dětmi a méně zdatné plavce. Koupání je umožněno v průzračně čisté vodě Atlantského oceánu. Nejnavštěvovanější pláží je As Catedrais, kde jsou k vidění působivé skalnaté útvary. Okolní nedotčená krajina láká k četným procházkám a dlouhým výletům.

Historicky významné jsou pozůstatky z období, kdy toto území obývali Keltové. Ve Fozu stojí bazilika San Martin de Mondonedo, která je údajně nejstarší v celém Španělsku. Nezapomeňte navštívit také kostel sv. Jakuba z Foz a mnoho dalších jedinečných církevních staveb. Město se proslavilo také svou výtečnou gastronomií, která je zaměřena převážně na ryby a mořské plody.

Pokud máte zájem poznat další zajímavá místa v Galicii, vydejte se autem do 140 km vzdálené La Coruňi. Přibližně 80 km odtud leží také město Lugo, 20 km zase Río de Ribadeo. Krásným výletem je rovněž návštěva malebné vesničky Viveiro.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .