0
0

Do rodiště Salvádora Dalího jsme dorazili krátce po deváté hodině a asi o dvacet minut později jsme již stáli před vstupem do muzea Salvádora Dalího. A udělali jsme dobře, že jsme sem vyrazili takto hned po ránu. Fronta byla poměrně minimální a tak jsme za necelou půlhodinu vstoupili do útrob někdejšího divadla a současného muzea.

Dalí byl totiž také umělcem, který již za svého života vytvořil své vlastní muzeum. Koupil staré divadlo ve Figueres a v roce 1974 toto „své“ muzeum otevírá. Samotná budova a její řešení je již uměleckám dílem.

A návštěva muzea opravdu stojí za to. Vstupné činí 10 eur, ale za ty peníze zde můžete strávit téměř celý den. Muzeum je opravdu úchvatné a dovoluji si tvrdit, že návštěva Muzea Salvádora Dalího je pro mne zážitkem na celý život. Exponáty jsou opravdu působivé, není to zdaleka pouhá nudná galerie, ale muzeum opravdu žije, exponáty obdivuhodně vytvářejí prostory muzea a celé muzeum tak působí jako labyrint.

Muzeum Salvádora Dalího

Muzeum procházíme velmi rychle, po pravdě řečeno zjišťujeme, že jsme si výlet naplánovali poněkud nešťastně. Lepší by bylo si vyhradit na Figueres celý den. Tři hodiny, během kterých jsme muzeum „prolítli“ jsou opravdu málo, návštěva muzea je natolik úchvatná, že všem doporučuji vyhradit si na návštěvu muzea alespoň půl dne.

Opouštíme tedy muzeum a venku zjišťujeme, jak jsme udělali dobře, že jsme si návštqvu muzea Salvádora Dalího naplánovali hned na začátku, protože fronta před muzeem již nyní byla dost ctihodná.

Chvíli jsme se ještě toulali městem, všude jsou vidět „stopy“ Dalího, po městě se nachází řada soch, které mají nesmazatelný rukopis tohoto génia.

Krátce po poledni jsme již opět na nádraží a sedíme ve vlaku směrem do Girony.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .