0
0

Estepona je rušná přístavní obec nacházející se na jihozápadním pobřeží Andalusie a její břehy jsou omývány teplým Středozemním mořem. Spadá do úrodného údolí a navazuje na pláže nedalekého letoviska Marbella. Pobřeží zde dosahuje délky úžasných 21 km. Turisté zde mohou počítat s komfortem a veškerými službami, které jim zpříjemní dovolenou. Estepona je dnes jedním z nejdůležitějších rekreačních míst na Costa del Sol.

Přestože je Estepona oblíbeným a hojně vyhledávaným letoviskem, dokázala si udržet podobu typické bílé andaluské vesničky. Žije zde kolem 60 tisíc obyvatel, kteří se převážně živí rybolovem, plavbou, konservováním a zpracováním ryb, ale také turistickým ruchem. Důležítým odvětvím je také zemědělství, pěstuje se hlavně ovoce, obilí a velký význam má rovněž vinařství.

Město je obklopeno pohořím Sierra Bermeja, jehož nejvyšším vrcholem je Los Reales dosahující výšky 1449 metrů nad mořem. Estepona se tak může pochlubit překrásnou přírodou, která láká k pěší turistice a cykloturistice. V blízkosti se navíc rozkládá přírodní komplex Costa Natura, který byl vyhlášen v roce 1981 a rozprostírá se na stejném mořském břehu.

Najdeme zde celkově asi 17 opravdu pěkných pláží, na kterých se můžete věnovat celé řadě vodních sportů. Jsou čisté, upravované a za malý poplatek je možné si pronajmout lehátka a slunečníky. Nejnavštěvovanější a nejdelší pláží je Playa de la Rada. Mezi další oblíbené pláže patří La Playa del Cristo, která je sice malá, ale poskytuje dostatek klidu a soukromí. Ze všech stran je navíc výborně chráněna proti větru. Playa de la Galera a Bahía Dorada jsou pláže skalnaté, nejsou tak příliš vhodné pro rodiny s dětmi. Jsou formované prudkými srázy, které v některých místech vytváří zajímavé tvary.

Estepona je zajímavá také svým krásným historickým centrem, které se rozkládá kolem náměstí Plaza Las Flores. Mezi nejvýznamnější památky města patří ruiny Hradu svatého Ludvíka, který byl postaven v 16. století na příkaz katolických králů. Zajímavá je rovněž původně arabská Hodinová věž Torre del Reloj, která v minulosti sloužila jako minaret. Po roce 1456, kdy zvítězili Křesťané, byla přestavěna na kostel a sloužila jako zvonice. Při přestavbě v 18 století byla doplněna ještě o jednu kopuli v neoklasicistním stylu. Milovníci historie by neměli vynechat návštěvu místního archeologického muzea, kde jsou ukryty výrobky již z období paleolitu.

Město je známé také jako dějiště nejrůznějších oslav a fiest, z nichž nejvíce se jich koná v únoru při karnevalových průvodech. Dne 7. května se v místním parku Los Pedregales koná pouť na počest Svatého Isidora Labradorského, který je patronem Estepony.

Pokud byste chtěli poznat další zajímavá místa kraje, navštivte například 50 km vzdálený Gibraltar nebo Málagu, která leží asi 85 km směrem na jihovýchod. V blízkosti Estepony je úžasný safari park, který potěší především děti. Dalšími zajímavými místy, která jistě stojí za vidění, jsou letoviska Marbella, Fuengirola, Manilva a Algeciras.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .