0
0

Známé rekreační středisko Empuriabrava se nachází na severovýchodě katalánského regionu Girona, na oblíbeném pobřeží Costa Brava. Toto uměle vybodované město je situováno přímo u moře a je protkáno množstvím kanálů. Jde o ohromný turistický komplex, kde na každém kroku narazíte na restaurace, bary, kavárny, diskotéky i obchody s módním zbožím nebo sportovním zařízením. Město je poměrně dost rušné, proto je vhodné spíše pro lidi, kteří mají rádi aktivně strávenou dovolenou a bujarý noční život.

Letovisko je protnuto asi 30 kilometry splavných sladkovodních kanálů, které jsou napájeny z nedalekého jezera. Člunem se po kanálech můžete dostat až k domům, které byly vystavěny na pobřeží.

Středisko je lemováno nádhernými písečnými plážemi, které se táhnou v délce 2 kilometrů. Najdete zde sportovní přístav, centrum parašutismu i potápěčské centrum. Půjčit si můžete veškeré zařízení pro vodní sporty, vyzkoušet tak můžete například plachtění, surfování, jízdu na vodních lyžích, parasailing nebo jízdu na vodních skútrech. K dispozici je také bazén se sladkou vodou.

Pokud nejste zrovna příznivci vodních sportů, zařádit si můžete na zdejších tenisových kurtech, fitness centru, golfovém hřišti nebo si zahrát minigolf. Jsou zde navíc i skvělé podmínky pro rybaření. Letovisko je také protkáno sítí cyklistických cest, proto si v půjčovně vyzvedněte horské kolo a vyrazte na výlet.

Na své si v oblasti přijdou i milovníci kultury. Stačí, když navštíví Dalí Museum v 15 km vzdáleném Figueres. Empuriabrava má zajištěno pravidelné autobusové spojení s okolními letovisky. Vydat se tak můžete třeba do Roses, L´Escala nebo i do 150 km vzdálené Barcelony. Jen několik kilometrů odtud navíc leží městečko Castelló d´Empúries nacházející se nedaleko ústí řeky Ríu Muga.

Pokud máte rádi přírodu, vydejte se směrem na jih, kde se rozkládá národní park Emporda. Ten je považován za nejdůležitější park Katalánska. Byl založen v roce 1983 a ochraňuje zdejší jedinečnou faunu a flóru. Procházet se zde můžete po úzkých cestičkách vedoucích mezi močály a bažinami. Park je skvělým místem pro pozorování až 290 druhů ptactva. Jeho celková rozloha je 47 km2.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .