0
0

Na prosluněném španělském pobřeží Costa Brava se rozkládá tradiční rybářská obec El Port de la Selva, kde žije kolem 800 obyvatel. Ta se však s příchodem turistů začíná rozrůstat v poměrně živé turistické centrum poskytující vše, co návštěvník potřebuje ke strávení pohodové a ničím nerušené dovolené. Místní obyvatelé se zde živí převážně rybolovem, zemědělstvím a prací ve službách spojených s turistickým ruchem.

Letovisko je lemováno rozlehlou zátokou, která je ideální pro provozování nejrůznějších vodních sportů, především však pro windsurfing. Pobřeží se táhne až k mysu Cap de Creus a je tvořeno celou řadou větších či menších pláží, které jsou omývány průzračně čistou vodou Středozemního moře. Pláže jsou převážně písečné a za menší poplatek si na nich můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Na své si zde přijdou také milovníci potápění a šnorchlování, jelikož se pod mořskou hladinou ukrývá velmi pestrý podmořský svět.

V samotném centru obce najdete spoustu restaurací, barů, obchůdků a krámků se suvenýry i základním zbožím. Na pobřeží je sportovní a rybářský přístav, v jehož okolí je rozeseto množství restaurací specializujících se na rybí pokrmy a plody moře.

Nejvýraznější památkou obce je zámek San Salvador situovaný na kopci nad městem. Poskytuje nádherný panoramatický výhled na široké okolí. Další historicky cennou stavbou je klášter Monasterio de San Pere de Rodes.

Pokud budete chtít poznat ještě další zajímavá místa tohoto kraje, vydejte se například do 9 km vzdáleného letoviska Cadaqués nebo 15 km vzdáleného Figueres. Z El Port de la Selva je zajištěno pravidelné autobusové spojení po kvalitních silnicích. Pokud máte k dispozici osobní automobil, můžete se vydat také do o něco vzdálenějších měst, jako je třeba Barcelona nebo Girona.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .