0
0

Mezi pamětihodnosti ostrova El Hierro patří vesnice Guinea a její muzeum mezi vesničkami Frontera a Las Puntas. Po dobytí ostrova v 15. století přišli první osídlenci na úpatí svahu Risco de Tibataje. Dříve žili na tomto místě praobyvatelé v mnoha obydlených jeskyních. Dnes tu stojí působivé domy z lávového kamene, které jsou tvarově usazeny do skalní stěny. Výlet do tohoto muzea – vesnice se dá velmi dobře spojit s pěším výletem přes náhorní plošinu, kde můžete poznat místní rozmanitou krajinu, tak říkajíc, na vlastní kůži.

S touto vesnicí hraničí jiná, velice zvláštní vesnice, a to „vesnice obřích ještěrek“. Tato zvířata byla považována již za vyhynulá, dokud je náhodně neobjevil v roce 1970 jeden pastýř a od té doby jsou pod zvláštní ochranou. Návštěvníci mají možnost pozorovat některé z nich v nainstalovaném teráriu.

Kromě chovu dobytka a zemědělství představuje pro ostrov důležitou oblast také rybolov a cestovní ruch. Západu dominují stáda koz, krav a ovcí, produkce mléka a různých druhů sýrů, opravdu vynikajících. Ovoce, jako avokádo, mango, banány a ananasy, je tady taktéž pěstováno a většinou se vyváží. Rostou tu i meruňky a jabloně, určené především pro spotřebu místních obyvatel. Na jihu, v regionu La Restinga, se ještě hodně věnují rybolovu.

Ostrov El Hierro zůstal až dodneška uchráněn od masové turistiky, každoročně je zde ubytováno jen kolem 1500 turistů. Pro individuální cestovatele jsou k dispozici krásné apartmány a finky umístěné v atraktivním prostředí. Samozřejmě nabízejí pobyt na sopečném ostrově i různé hotely, spíše malé a útulné. Dobrým příkladem je nejmenší hotel na světě s jen čtyřmi pokoji, který se nachází ve vesnici Las Puntas. Díky jen několika málo plážím vhodných ke koupání, nebylo El Hierro v minulosti doporučováno milovníkům slunce jako jejich cílové místo. Pro ty, kteří hledají klid a pro pěší turisty je ale sopečný ostrov rájem. Unikátní přírodní krajina s náhorními plošinami, bujnou vegetací a rozmanitostí podnebí, učiní váš pobyt zajímavým a nezapomenutelným.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .