0
0

Velmi pestrou a různorodou krajinou se pyšní sopečný ostrov El Hierro. Pastviny a louky najdete na náhorní planině a bizarní lávové skalní formace na západě a na jihu. Krásné vinice a sady dominují severozápadu ostrova. Jako elixír života působí na všechno rostlinstvo, které se na ostrově El Hierro vyskytuje, mlžný pasát, který se obvykle snáší z vrcholků hor a poskytuje dostatek vlhkosti ke vzrůstu bujné místní vegetace. Zvláštnostmi místní flóry jsou například jedinečné stromové formace jalovce sabina.

Západ představuje tu nejúrodnější část ostrova, která je ostrovany využívána především pro zemědělství. Jižní strana vykazuje výrazně méně srážek a má tendenci být suchá s trochou řídké vegetace. Ve vyšších polohách se ovšem rozprostírají širé borové lesy, zahalené do vlhké pasátové mlhy. Ostrov posetý sopkami je plný přírodních překvapení. Proto turista může zkoumat okolí až do výšky 1500 m a nalézt i strmé útesy, které stoupají svisle vzhůru z moře.

Turisty čekají drsné krajinné protiklady, mokrý zelený ostrov na severu a černá lávová poušť na jihu. Mlhou zahalené náhorní planiny, které jsou specifické pro Kanárské ostrovy, působí na turisty i v zimě svěží zelení a na jaře skutečným mořem květin. Dokonce i krásné piniové lesy na souostroví můžete prozkoumat, například při pěším výletu.

Arbol Santo, posvátný strom národa Bimbaches, původních obyvatel El Hierra, je jednou z dominant ostrova. Strom byl uctíván již těmito praobyvateli a byl užíván jako zásobník vody. Tato pamětihodnost roste ve vnitrozemí ostrova, poblíž města San Andres. V informačním centru vám rádi vše poví o významu a historii tohoto stromu.

Ostrov El Hierro má řadu zajímavých míst, které mohou být krásnými cíli vašich výletů v jednotlivých regionech.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .