0
0

El Hierro, nejmenší a nejzápadnější z obydlených Kanárských ostrovů, má celkovou plochu 268 km2 a žije zde asi 10 tisíc lidí. Vzdálenost od španělské pevniny je necelých 1500 km. Stejně jako všechny ostatní Kanárské ostrovy, tak i tento patří ke španělskému území a je přidělen k provincii Santa Cruz de Tenerife.

Hlavním městem ostrova je Valverde, kde žije asi 1600 obyvatel, což představuje jedno ze tří největších společenství na ostrově a město je také sídlem ostrovní správy. I když je hlavním městem, neztratilo svůj venkovský charakter. Město se rozšířilo přes několik horských vrcholů a oblast je plná kozích stád a zeleninových zahrad.

Ostrov byl utvořen asi před třemi milióny let a je nejmladším z Kanárských ostrovů. Sopečný původ je vidět všude na ostrově, vytvořil krásnou a rozmanitou krajinou.

Cestovatelé zde najdou drsné, romantické i klidné krajiny, které jsou rájem pro pěší turisty. Velká turistická centra, zábavní parky a dálnice na El Hierro nenajdete, na ostrově je jen jeden jediný semafor a ten se nachází u vjezdu do tunelu Los Roquillos. Silniční síť je velmi dobře vyvinutá a tento sopečný ostrov tak můžete prozkoumat autem po malebných silničkách, na kole nebo pěšky. Milovníci potápění a šnorchlování raději jezdí na pobřeží ostrova El Hierro, kde je k dispozici jen několik pláží, ale pro tyto vodní sporty nabízejí ty nejlepší podmínky. Jednu z nejlepších potápěčských oblastí v Evropě lze nalézt na jihozápadním pobřeží ostrova v Mar de las Calmas.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .